90-91 az IQ-m. Tényleg ilyen buta vagyok?
Szerintem ott az is le van írva, hogy az IQ nem egyenlő az okosság mértékével.... Olvass utána.
Ha ez az a teszt, ami, akkor pár éve nekem 126 lett.
Szerintem az is meghatározó, hogy milyen feladatok vannak benne nagyobb súllyal. Van akinek a szövegértelmezéses megy jobban, van akinek a geometriai dolgok... Van akinek bármi, de ha valaki az egyikben nagyon gyenge, az rendesen le tudja húzni a végeredményt. Tehát ezt nem szab túl komolyan venni. Jobb ha tudod, hogy miben vagy jó és miben kevésbé. Nem a teszt miatt, hanem hogy mivel érdemes foglalkoznod az életben, hogy sikeres legyél.
A Mensa tesztek nem a közkeletű IQ-t mérik (bár az emberek nagy része arról sem tudja, hogy igazából mi), hanem sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az absztrakciós és matematikai készségekre. Így a teszt alapján neked ezek a képességeid átlagon aluliak, de ettől még lehetsz jó mindjuk történelemből.
Valamint valószínűleg egy hagyományon intelligenciateszten jobb eredményt érnél el.
UI:
Egyébként az IQ fejleszthető, ezt csinálják az iskolában is.
Én is kitöltöttem, nekem ez lett az eredmény:
Az Ön intelligenciahányadosa (IQ)
102
Ez az érték magasabb, mint az emberek 55%-áé.
Csak szerintem hülyeség az egész, mert voltak a nyelvi feladatok, ez kultúrafüggő eléggé. Pl. szerintem annak hogy ismered-e a közmondások jelentését / hallottad-e már őket, semmi köze nincs hogy mennyire vagy intelligens...
Kedves utolsó!
Az intelligenciának nagyon is sok köze van a közmondásokhoz, humán műveltséghez.
A dolog eredete az az érdekes jelenség, hogy baráti társaságok statisztikailag mérve megdöbbentő koherenciával állapítják meg, ki kinél intelligensebb. A teszteknek egyetlen célja van: reprodukálni ugyanazt a sorrendet az érintettek között, amit ők maguk, egymást ismerve felállítanak. Emiatt a tesztek társaságról társaságra kissé eltérőek, mivel más az egyes társaságokban a háttérműveltség és az intelligencia mércéje. Viszont még így is létrehozhatók olyan tesztek, amik az pl. egész Magyarországra vonatkoztatva nagyjából minden tesztcsoportban nagyon jó közelítéssel tudják felállítani azt az intelligencia sorrendet, amit a csoportok magukon belül meghatároznak.
Az, hogy szerinted az adott feladatoknak semmi köze az intelligenciához, jól mutatja a közösségenkénti eltérést. Ennek ellenére a jó feladatok (nem a 10 kérdéses net-tesztek) az egész lakosságra nézve meglehetősen pontosan rekonstruálják az egymás intelligenciájáról vallott nézeteinket.
A Mensa picit különleges (de nem tudom, hogy a linkelt tényleg egy "valódi" Mensa teszt, vagy egy átlagos IQ teszt), aminek a hátterében az áll, hogy az emberek könnyen rangsorolják az átlagos és ahhoz közeli embereket, de nagyon nehezen tesznek különbséget a kiugró tehetségek közt. Itt nem működik tisztán a csoporton belüli sorrend visszaállítása, mivel maga a sorrend is túl bizonytalan. Hogy hogy oldották meg a kérdést, azt nem tudom, de az eredmény egyértelműen nagyobb hangsúlyt fektetett az absztrakt, matematikai gondolkodásra, mint az az átlagemberek körében szokás.
Mérő Lászlónak van erről egy nagyon szemléletes esszéje, igazából jórészt onnan vettem az okosságot, de sajnos nem találom, melyik könyvben van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!