Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell ezt kiszámolni?

Hogy kell ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés
tehát tudjuk ,hogy 51 kilómétert tett meg egy ember és 30 km/óra volt a sebessége . Az a kérdés hogy mennyi idő alatt tette meg ezt a távolságot. Akkor az mennyi lesz??
2011. jún. 2. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
102 perc.
2011. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jézusom.

Szerintem tök fölösleges reggel kinyitni az iskolákat, ha ennyi ragad meg az emberekben.

2011. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi:D de elvileg nem 51 osztva 30? nekem az 1,7 lett ...
2011. jún. 2. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
51 kilométer osztva 30 kilométer/ órával, kilométerrel egyszerűsítesz, a fennmaradó mértékegység ÓRA(figyelünk a dimenziókra), ami 1,7 , és nem fogod kitalálni 1,7 óra az hány PERC :D
2011. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És szerinted 1,7 óra az hány perc?
2011. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
okéoké:D fölfogtam,hogy idióta vagyok. De egy egyszerű értelmes magyarázat is elég lett volna,amivel sajnos szeretett és megbecsült matematika oktatóm nem képes szolgálni. Csak már fáradt vagyok. De köszönöm szépen a válaszokat.
2011. jún. 2. 21:59
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy idióta. Ajánlom az ezotéria rovatot ha idiótát akarsz látni.
2011. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az idiotizmus, és az hogy valakinek nincs érzéke a fizikához matekhoz két külön dolog. Attól még lehetsz mittomén jó nyelvész. A lényeg, hogy használd az agyad.(ne csak a vegetatív idegrendszert)


Mindenesetre azért mi akik konyítunk, szeretjük mások orra alá dörgölni ha ők nem. Ennyi meg egy bambi, ilyen az emberi természet.

2011. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 D.O.81 ***** válasza:

Mint írták a táv megtételéhez 1,7 óra kell. Egy óra 60 percből áll. Ha 60-t osztjuk 10-l, akkor egy tized óra hat perc. Hat perc szorozva héttel az 42 perc. Egy órához hozzáadva a 42-t kapjuk a 102 percet.

Erre gondoltál kérdező?

2011. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23:02: "Az idiotizmus, és az hogy valakinek nincs érzéke a fizikához matekhoz két külön dolog."


Igazából nem. A matek és a fizika (középiskolai szinten) színtisztán logikai tárgyak. Akinek annyi logikája sincs, hogy sebesség + távból kiszámolja az időt, az bizony szellemileg elmaradott és/vagy baromira lusta. Számtalan módszer kínálkozik, ha más nem, a mértékegységek, ami általában nem célravezető, de ilyen primitív számításoknál jó eredményt ad.

2011. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!