hello. 15 éves fiú vagyok. a kérdés szerintem érthető. a rohamos fejlődésnek köszönhetően az átlag életkor is megnőtt, ezenkívűl hiszem, hogy az örök (legalábbis a végső élethossz(kb 200 év)) a tudományoknak már csak egy karnyújtásnyira van. tehát van-e esélyem, hogy még a halálom előtt felfedezik az örök élet titkát?
Vree: privát üzenetet küldeni nem tudok, a címedet kinyomozni nem tudom, a memóriám meg pocsék, de vannak "kapcsolataim" (hja, kérem, szerkesztőként könnyű), akik majd jól megmondják. Mert konkrétumokra én sosem emlékszem, csak arra, hogy olvastam hasonlót. (Galaktikában talán?)
2011. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
12/22 anonim válasza:
Ha olyan "szerencsés" vagy, mint Henrietta Lacks, akinek 1951-ben bekövetkezett "halála" előtt méhnyak daganatából mintát vettek, akkor ha örökké nem is, de sok száz/ezer évig elélhetsz, vagy legalábbis a sejtjeid. A néniek a sejtjei azóta a világ majdnem minden emlős sejttenyésztő laborjában megtalálhatóak, minden gond nélkül szépen osztódnak végnélkül. Szép karrier... [link]
2011. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
13/22 anonim válasza:
Az ember mindig megpróbál istent játszani, sose jött még neki össze, nem is hiszem, hogy fog.Az én javaslatom az,hogy vegyél le egy könyvet a polcról, aminek a címe Biblia és gondolkozz el azon, hogy az élet hossza-e vagy a minősége az ami számít.Mellesleg az evangélium(örömhír) még meglepetést is tartogat.
2011. máj. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
14/22 anonim válasza:
Miért kell megjelennie mindig egy hittérítőnek, ha valami tudományos kérdés van?
2011. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
15/22 anonim válasza:
döncike: az sem egy életbiztosítás, a HeLa sejtek között egy indiai laborban pl. mongúz vesesejteket találtak (ez legalább megmagyarázta, miért nem úgy működtek a dolgok, ahogy kellett volna). Volt egy nagyobb konferencia erről, 80% már rég nem nevezhető HeLa sejtnek, és a maradék sem sokban hasonlít az eredetire... ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy legyen sok-sok gyereke, a génjeit továbbadják, továbbélhet így.
2011. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
16/22 anonim válasza:
"Henrietta Lacks"
Ez azért sem igaz, mert a rák eleve jó néhány mutációval kezdődik. És ezek utána is folytatódnak - mivel már nincs olyan mechanizmus, ami a sejtek épségére, állandóságára vigyázna.
Azt lehet róla mondani, hogy egy egysejtűekből álló sejttelep, amelynek az őse valaha egy emberi sejt volt.
2011. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
17/22 anonim válasza:
A rakos sejtekkel kapcsolatos felvetesek megalljak a helyuket, amde tudtok-e jobbat? A sok-sok gyerek nem jo megoldas, mert akkor ugye a leszarmazottak kozott egyre csokkeno aranyban lesz jelen, mig a sejtes elet, ha megvaltozo szekvenciaval is, de 100%ban sajat leszarmazasu geneken alapszik.
2011. máj. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
18/22 anonim válasza:
Folyékony nitrogén, de ahhoz fenntartó rendszer kell. (A sejtkultúrához is.) Lefagyasztani egy kis darabot magadból - tökletesen azonos genetikai állomány, bármikor visszahozható, elméletben klónozható is, tehát egyfajta "spóraként" továbbélést biztosít a halál után. Ha úgy nézzük, fiziológiai értelemben nem él a fagyasztásban, de a lehetőség megvan a visszahozására.
Ez is egy módszer.
2011. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
19/22 anonim válasza:
ha nem halnánk meg nem szaporodhatnánk, már így is túlnépesedés van.
mellesleg az Úr az emberi faj éveinek számát 120 évben állípította meg.
2011. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
20/22 Pinocchio válasza:
Elvileg van egy öregedésért felelős dns szakasz,ha azt nagyon pontos lézerrel kivágnák,akkor többé nem öregednél.De ennek a gyakorlati kivitelezése odébb van.Tehát nem azért halnak meg az élőlények mert elkopnak,hanem mert beléjük van programozva.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!