Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A társadalom fokozatosan...

A társadalom fokozatosan elbutul. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ha folyamatosan butulunk már évszázadok óta akkor hogyhogy összetudnak kötni mára a macska agyát egy számítógépével? Vagy hogyhogy tudunk sötétben világító egereket csinálni?


Szerintem nincs butulásról szó.

De van egy film ami nagyon jól leírja amúgy ezt az elbutulásos dolgot asszem a magyar címe az hogy Hülyék paradicsoma

2011. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Egyre kevesebb dolog érdekli az embereket. Egyre inkább csak a divat, a másik nem, a bulik, a pia. Jobb esetben a tudományok közül az irodalom, de csak az... A fiúk egy részét a számítógép, de az is sokszor főleg a "hogyan crack-eljünk" szinten.

Senki ne vegye magára! Azért fogalmaztam ilyen élesen - szándékosan túlozva -, hogy megindokoljam az "igen" válaszomat.


Azzal nem értek egyet - pár válaszoló, főleg az Első írta -, hogy az internet és a TV butít. Ezeket nemcsak rossz dolgokra lehet használni!

A TV-ben igenis van sok művészfilm vagy jó minőségű fim/sorozat, melyek építenek. Az ismeretterjesztő sorozatokról nem is beszélve.

Az interneten is van sok szakértői magazin/oldal, amik megbízhatók, és sok fórum, ahol szakértők, vagy legalábbis az adott témában okos emberek vannak.


18/L

2011. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ma 18:01

Nem azt mondtam, hogy mindenki elbutul, hanem azt, hogy a társadalom.

Vannak zseniális koponyák, de nem a társadalom képes egy macska agyát számítógépre kötni, hanem az a néhány zseni.

És hidd el, sokkal több gyp-s van, mint tudós.

2011. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"sokkal több gyp-s van, mint tudós"

Ez mindig is így volt. Csak régen még írni-olvasni tudóból is kevesebb volt, mint nem-tudóból.

2011. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy milyen régen!

Az utóbbi 30-40 évben azért tényleg komoly a butulás. Nyilván okosabb a társadalom, mint 100, 150, 2000 éve.

2011. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem butulnak, csak éppen vannak olyanok, akik nem képesek fejlődni, tehát még szinte ősemberként gondolkodnak. a mai fejlettebb világban pedig eléggé kitűnnek ezek. és tényleg annyi hülye van a világon, hogy az már fáj...néha már kell a nyugtató, mikor belegondolok a magyar fejlettségbe, és hogy a maunika só meg a józsi barát tényleg azt mutatja, ami magyarország nagy részén működik. annyi pihentagyú van, aki ha felfedez egy új szót, akkor azt használja hónapokig, és mindig azzal vagánykodik, amihez nem is ért...lehet hogy túlzás, de szrintem az ország 55%-a ilyen hülye...ez már nem szomorú, hanem idegesítő. és csodálkozunk, hogy itt trt ez az ország, amikor olyanok irányítják, akik még életükben nem láttak szegény embert és nem tudják, hogy ezen hogy kell javítni. és még hogy nem is vagyunk balkáni ország...hát simán odatartozunk.
2011. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"ehet hogy túlzás, de szrintem az ország 55%-a ilyen hülye.."


Nem túlzás, csak azt nem értem, honnan a fenéből gondolod, hogy mondjuk az USA-ban vagy Pápua Új-Guineán jobb a helyzet, mint itt.

2011. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

08:05

Igen, vannak ilyen kis időszakok, amikor az egyik generációtól általánosan butábbak egy kicsivel az őket követő generációk(szerintem ilyen volt a klasszicizmus után a romantika időszaka is). Csak másoknak ez nem nyilvánvaló, mint ahogy láthatod a második hozzászólást(44%-osra lepontozás...).

2011. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én abból látom, hogy tanító vagyok. Elszörnyedek, hogy évről évre gyengébb képességű gyerekeket kapok. Olyan szülők gyerekei a következő generáció, (olyan 70-80 %-ban)akiknek a szülei felelőtlenek, vagy rengeteget dolgoznak, vagy egy szülő neveli (az édesapa sehol?!). Nagyon kevés az olyan gyerek, akik olyan szerencsések, hogy kiegyensúlyozott gyermekkoruk lehet. Ez nagyon kihat a teljesítményükre. Akik meg genetikailag hozzák a gyenge képességet, annak még plussz teher a családi környezet.

Valami borzasztó belegondolni, majd ha nyugdíjasok leszünk, ők lesznek a munkaerőpiacon. Persze nem csupán a család az oka, hanem az egész társadalom "a népbutítás",az hogy nincsenek irányelvek. Nincs sehol útmutatás az egészséges kiegyensúlyozott élethez. Persze a tudatos ember az megtalálja a módját megkeresni, megtanulni, amire szüksége van. A mai magyar közoktatás rendszere pedig abszolút nem alkalmas ezek kiküszöbölésére, javítására. Ez is vicces "mai" oktatás. A tananyak kb. 50 éve szinte ugyan az. Tömör lexikális tudásra már a mai embernek nem sok szüksége, hisz úgy is a 5 év alatt min. a 70%-át elfelejtjük. Ha meg szükségünk van valamire ma pillanatok alatt az interneten megkereshetjük. A fontosabb, hasznosabb dolgok felett meg mindenki elsiklik...

2011. máj. 14. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!