Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segitesz matekbol? Csak egy perc!

Segitesz matekbol? Csak egy perc!

Figyelt kérdés

Az m parameter erteket kell meghatarozni es megoldani ez egyenletet,ha tudjuk,hogy az egyenletnek van egy ketszeres gyoke.

4*x^2-3*x+m=0

Namarmost nem kerem hogy valaki megoldja nekem,csak nem tudom hogy kezdjem el.Mit kezdjek azzal a ketszeres gyokkel?vagy mi?Elore is kosz!


2011. máj. 9. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha felírod a megoldóképletet, ott ugye egy +- a különbség a két gyök között. Hogyan tudsz olyan m et választani, hogy ez a +- ne zavarjon semmit, tehát ne legyen különbség a két gyök között?


Ha nem elég, akkor köv. lépésben írom a megoldást.

2011. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem mondok most hülyeséget, de egy másodfokú egyenletnek ha jól tudom akkor van kétszeres gyöke, ha a diszkrimináns 0 (a megoldóképletben az a rész ami a gyök alatt van, azaz b^2+4ac = 0). Ebből már kitudod számolni könnyen:)
2011. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

bocsii elrontottam,tehat az elejen 4*x^3 van,ha masodfoku lenne,akkor konnyebb dolgom lenne nyilvan.

De azert kosz mindenkinek!

2011. máj. 9. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Megy egy kerdes!Ha egy egyenletnek ismerjuk az osszes gyoket,akkor hogy tudjuk felirni az egyenletet(pl.otodfokunal)?Van erre valami keplet?
2011. máj. 9. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyük a következőt:


x^n + a1*x^(n-1) + a2*x^(n-2) + a3*x^(n-3) + ... + an = 0


legyenek az egyes gyökök: x1, x2, x3, ...., xn, akkor a fenti egyenletet így is leírhatjuk:


(x-x1)*(x-x2)*(x-x3)* ... *(x-xn) = 0

2011. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszi:*
2011. máj. 10. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:

harmadfokúra:


Ha tudsz deriválni: Egy polinom többszörös gyöke gyöke a deriváltjának:

4x^3-3x+m -> 12x^2-3 de gyöke ekkor a derivált minden többszörösének: 4x^3-x -nek is, illetve "eredeti"-"ez"=-2x+m-nek is, tehát m/2 kell legyen a többszörös gyök. Beírva:

1/2m^3-1/2m=0 -> m= +-1 lehet csak. Ha m=1, 1/2 tényleg kétszeres gyök, ha m=-1/2, akkor a -1/2 is az.


Hakell, kotorhatok deriválás nélküli megodast, de csak ha ez végképp tiltott.

2011. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi
2011. máj. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!