Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jövőre környezetvédelmet...

Jövőre környezetvédelmet tanulok, evvel hova tudok elmenni dolgozni? Lent

Figyelt kérdés
most 8.os vagyok és jövőre egy környezetvédelmi szakközépsuliba megyek, de ami azt illeti nem tudom, hogy hova tudok elmenni evvel majd dolgozni. lécci segítsetes, xoxo ;)
2011. máj. 4. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok nagy cég alkalmaz környezetvédelmi szakembert, erőműveknél, és egyes gyárakban pedig ha jól tudom kötelező is.
2011. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezzel nagyon sok helyre el tudsz majd menni, de sajnos azt kell mondjam még több olyan hely van, ahova nem! Manapság nagyon meg kell becsülni a munkát, bár nyilván vannak olyanok amiket nem vállalnál el. Persze a szakmában elhelyezkedni lenne a jó mindenkinek, de ez sajnos nem olyan könnyű dolog. De azért nagyon ne keseredj el, van addig még pár éved, sokat is változhatnak a dolgok addig.
2011. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg most 10.-es vagy az iskolában, tehát gondolom nem késtem a válaszommal. Talán 13.-ban maradsz szakmán, így van?


Szerintem egyetemben kellene gondolkoznod. Eléd zúdítok most valamit, nem tudom, mennyit fogsz belőle érteni, 2.-os gimisként én se értettem az ilyesmihez. De majd faktválasztásnál gondold végig kérlek!


Ha még érdekel/érdekelni fog a dolog, akkor szerintem alapvetően három lehetőség van:


- Hatalmasat változik az ország három év alatt, és sok környezetvédelmi szakembert fognak keresni (hatalmas túlképzés van, ezres nagyságrendben vannak környezetvédelmi szakemberek, akik munkanélküliek vagy pályaelhagyók!!). De ha ez a többezer ember el tud helyezkedni, és még marad is hely, akkor mehet egyetemre a környezetmérnöki szakra. Ez környezetvédelemmel foglalkozik. Külföldön megbecsült, ezt már tapasztaltam is a bőrömön, de..... M.o. egy nagy túlképzés.


- Nem változik a helyzet, és akkor mehetsz biomérnöki szakra környezetvédelmi szakiránnyal. Ezzel könnyebb elhelyezkedni a környezetvédelemben, mert egy biomérnök ezerszer megbecsültebb és nagyobb tudású. Ha mégse sikerül, akkor elhelyezkedsz a vegyiparban és próbálkozol a környezetvédelemmel.


- Mész valamilyen hagyományos mérnöki szakra, például gépészmérnök, ott próbálsz a környezetvédelemre szakosodni. Utána elvégzel egy környezetvédelmi szakmérnökit. Így könnyebben bejutsz gyárakba is környezetvédelmi szakértőként, illetve szerintem ilyen képesítéssel fejleszthetsz is környezetbarát dolgokat.


Egyébként az energetikai mérnök szak is érdekes, itt épületek energetikájával (is) foglalkozhatsz, hogyan lehet környezetbarát egy épület.

2013. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!