Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Freud miért vezetett vissza...

Freud miért vezetett vissza mindent a szexualitásra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
nem tudom, de egyébként teljesen igaza volt / van. :)
2011. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyáltalán nincs igaza... Engem is nagyon zavart, hogy ennyire szélsőségesen mindent annak tud be -.-' Várom a válaszokat! :-)
2011. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sok mindent, de nem mindent. pl. álomfejtés.
2011. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Engem is zavar, hogy már mindent visszavezetnek. Még az álmoknál is. Egy álmokkal foglalkozó könyvet olvastam nemrég, ahol a leggyakrabban előforduló álomszimbólumok szerepeltek a könyv végén magyarázattal. Kb. mindegyiknél volt szexuális vonzat. De teszem azt láttam egy filmet, és annak a motívumaival álmodok, már hogy lehetne szexuális vágy a hátterében?

Azért kíváncsi lennék Freud szexuális élete milyen lehetett, ha utána a szexre vezetett vissza sokmindent. :D

Ha belegondolunk, azért ha nem is mindegyikben, de néhány elméletében lehetett helyes logika.

2011. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
szerintem azért mert igaza van. én is mindent vissza tudok oda vezetni. MINDENT.
2011. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert szerelmes volt az anyjába.
2011. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Mert az élőlényeket (az embert is) két alapvető motiváció mozgatja: az önfenntartás és a fajfenntartás.


Gyk.

Önfenntartás = életben maradás (táplálkozás, veszélyek kerülése ...)

Fajfenntartás = szaporodás (szex)

2011. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokak szerint ebben közrejátszott kora viktoriánus hozzáállása az emberhez, ami az élet testi aspektusát tabuként kezelte. Nagy fricska volt ez az akkori gondolkodóknak, mert evvel felvetette, hogy a testi működéseknek közük van a lelkiekhez, sőt, attól függenek.

Felvetette, hogy az ember ténykedéseiben elsősorban az örömelv érvényesülne: megszerezni mindent, ami kedvező a szervezet számára / örömet okoz. Ebben alapból benne van minden testi is, kezdve az ételtől a szexualitásig. Miután azonban ez elég kedvezőtlen hatásokkal járna az emberre, mint társadalmi szabályok kötötte lényre, így az elméletébe bevett egy szabályozó mechanizmust (az ego-t, ill. felettes ént) is, mely a valós lehetőségekhez igazítva képes kezelni ezeket a vágyakat. Ennek a szabályozásnak a fejlődését párhuzamosnak tekintette a libido (egy általános, pozitív életenergia, mely a test bizonyos pontjain termelődik) levezetésének módjával, melynek fejlődését szakaszokban képzelte el. Csúcsa a genitális szakasz, a tényleges szexuális örömszerzés lett, kb. 5 éves korban.

A lényeg, hogy evvel egy olyan elméleti keretet alkotott, ami egy fontos előrelépés volt akkor a lelki működések tekintetében. Ma már kevesen vannak a pszichoterapeuták között is, akik vakon követik az eredeti elképzeléseit, de ez az elképzelés fontosságán nem ejt csorbát.

2011. ápr. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem volt igaza.

Azért vezette arra vissza, mert egy f_szkalap volt.

Hopsz.

Lehet, hogy mégis igaza volt.

2011. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jót tenne neked a szakirodalom tanulmányozása, ott normális választ kapnál.


Egyébként azt már minden épeszű szakember elveti, amiről a kérdés szól. Viszont sok mindenre ráérzett Freud, amit ma igazol az agykutatás.

2011. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!