Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet előhívni a tudatala...

Hogy lehet előhívni a tudatalattinkat?

Figyelt kérdés

Van olyan oktató jellegű tanulmány ami a fenti problémát járja körbe? Ha egyáltalán lehetséges. Agykontrollról már hallottam de az nem teljesen erre a témára megy, bár biztos van közük egymáshoz.

A tudatalattink előhívásával elvileg bármilyen információt előhívhatnánk ami elraktározódott. Már ha feltételezéseim helyesek. Így mondjuk egy dolgozathoz sem kellene sokat tanulnunk csak elolvasni egyszer a tananyagot majd "előhívni" azt a tudatalattinkból.


2011. ápr. 27. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

"Gyere!"



Amúgy a válasz: sehogy.

2011. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tudatalatti azért tudatalatti, mert nincs olyan közvetlen kapcsolatban az agyad tudatos részével, hogy egyszerűen csak "elővedd".


Egyébként a leckés dolog meg nem így van. Az agy nem tanul meg kapásból mindent, amit csak lát. A tanulási folyamat biokémiailag így néz ki:


Elsőnek, amikor az agy találkozik valamilyen információval, az agy létrehoz új idegkapcsolatokat a rövidtávú memóriában. Vagyis egészen pontosan nem feltétlen új kapcsolat, csupán kapcsol egy adott idegpályát, amin az ingerület végighalad, az adott információhoz.


(Körülbelül úgy képzeld el, hogy informatikában a bit-ek önmagukban az ég világon semmit nem jelentenek. Azokból akkor lesz értelmes adat, ha a CPU feldolgozza őket. Ugyanígy az idegkapcsolat: hiába van idegi kapcsolat, ha nem halad végig rajta az ingerület, mert az agy nem tudja, melyik pályán kell végigmenni, akkor nem emlékszel rá)


Majd, ha az adott információ "feldolgozásra" kerül (vagyis "átkerül" a hosszútávú memóriába (ez sem egészen pontos, mert helyileg lehet, hogy az emléket őrző idegpálya marad, csak máshol létrejön egy másik, ami "utal" rá). Tehát, a később is felhasználható emlékezet akkor jön létre, amikor az adott "útvonal" rögzül, és az agy tudja, hogyan kell hozzáférni. Tény, rengeteg elfeledett emlék van, amiket fel tudunk idézni (vagy előjönnek álmainkban) de az agy nem tanul meg mindent amit csak lát, különben túlterhelődne.


Van egy "szinesztézia" nevű betegség, amikor az színekhez kapcsolja az adott emléket, ezzel hatalmasra nő a visszaemlékezésre a képesség, mert a "hivatkozás" sokkalta egyszerűbben felidézhető.


Gondolj bele: mennyi emlék egy, szinte nem is odakapcsolódó dologtól jön elő! Meg amikor véletlenszerűen felidézel dolgokat, akkor majdnemhogy csak ingerületeket továbbítasz mindenféle idegpályán. Amikor egy idegsejt sorozaton végigfut egy ingerület, akkor az agy azt érzi, amit az adott emlék rögzülésekor érzett. Vagyis látod a lelki szemeid előtt. Ezért van az, hogy sokkalta jobban fel tudunk idézni dolgokat, ha van egyfajta "memóriamankó" amibe kapaszkodhatunk, tehát egy hang, illat, kép, esemény.


Pl sok-sok év múlva is fel tudsz idézni dolgokat, ha kapcsolsz hozzá egy egyedi illatot, mondjuk a tábortűz fölött sülő mézes-csöves kukorica illatát, amit ha, évek távlatából is, megérzel, nagy eséllyel kapásból beugrik a hely, ahol utoljára találkoztál vele.



Összefoglalva: hiába férnél hozzá a tudatalattidhoz, az nem egy memóriabank, ami tud mindent, amit valaha is láttál, csupán egy, az agy tudatos működésétől elkülönülő, "adatfeldolgozó egység". Tehát ha csak egyszer átfutod a leckét, akkor arra azért nem fogsz emlékezni, mert nem jön létre stabil idegi kapcsolat, amin az ingerület másnak végigfutva, az agy újra "láthatná" a lecke anyagát.

2011. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hallucionogén drogokkal, sok éves meditációval.
2011. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Sir Butcher leírásához, nagyon jó, korrekt. Én is szeretném a magamét hozzátenni:


A tudatalatti nem úgy működik, mint a tudat. Valószínűleg jó ok van arra, hogy el legyenek zárva egymástól. Vegyünk egy számítógépes hasonlatot: a tudat olyan mint a Windows operációs rendszer: ikonok vannak, egyszerű kezelni, kattintgatni kell. A tudatalatti meg olyan, mint a gépi kód: 1-esek és 0-k sora. Amikor valamire megpróbálsz emlékezni, akkor lényegében a saját tudatodnak adsz "utasítást", hogy vegyen elő egy emléket. A saját tudatodnak olyan könnyen adsz utasítást, mintha csak kattintanál egyet. Viszont mit kezdenél a tudatalattiddal, ha valahogy elérnéd? Hogy adnád ki az utasítást a saját tudatalattidnak?

2011. ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha jól vagyok informálva, akkor a tudatalatti pont, hogy a tudatos által van "programozva" korábbi tapasztalatok alapján...vagyis ahhoz, hogy a tananyagot csak így elő tudd hívni bármikor, ahhoz tudatosítanod kell magadban először...viszont a tudatos viselkedését, gondolatait pedig a tudatalatti irányítja, a korábban "bekódolt" információ alapján. a tudatalatti igazság szerint multifunkciónális


ahhoz, hogy a tudatos teljes összehangoltságban tudjon működni a tudatalattival(bárhol, bármikor) - ami tulajdonképpen csak azt adja, amit a tudatos éppen szeretne/akar(hiába van benne több lehetőség is) - ahhoz először is azt kell tudatosítani magunkban, hogy a tudatosságunk egy a tudatalattival, nem pedig különböző, egymástól "távol" lévő valami, és nem árt megtudni, hogy a tudatalatti mi is valójában, és hogyan képes arra, hogy azt sugallja nekünk, amit csak akarunk. :)


Ehhez persze vannak leírások, de nem anyagi úton van magyarázva, mivel ez már elméleti, szellemi sík...így a magyarázatok is mentális jellegűek. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!