Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan gumilabdát...

Hol lehet olyan gumilabdát venni ami magasabbra pattan fel, mint ahonnan leejtjük?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 21:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzővel, de hogy valamit mondjak is:


2 ideális eset van:


Tökéletesen rugalmas ütközés: A labda pont olyan magara pattan, ahonnan leejtetted. Ilyen egy ideális gumilabda, ill. a valóságos gumilabda közelíti ezt.


Tökéletesen rugalmatlan ütközés: A labda a becsapódás után nem emelkedik tovább, teljes mozgási energiája a belső energiává alakul. Ilyen pl. egy vízzel töltött lufi lenne, ha a lufi nem robban szét. Kb.


A bolti gumilabdák valahol a 2 közt vannak.


"A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad." válaszát olvasva könnyen belátható miért is nincs ilyen labda. Perpetuum mobile lenne.

2011. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, tényleg a humor kategóriába kellett volna, csak ott nem hiszem, hogy látták volna azok, akiknek szántam.


Két kérdésre érkezett válaszokon buktam ki mostanában nagyon, vártam hogy itt is megjelenjenek ezek az egyének :)


A két kérdés: "Mi közvetíti a mágneses teret?" "Talán a matematika teljes mértékben haszontalan?" Már ha van valakinek idegzete beleolvasni :)

2011. ápr. 12. 06:37
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg elképzelhető egy olyan gumilabda, amelyiknek olyan a belső szerkezete, hogy feszültséget (energiát) tud tárolni és leeséskor az első visszapattanásnál magasabbra ugrik fel, mint amilyen magasról leejtjük, mert a tárolt energia közben felszabadulna. Utána persze újból vissza kellene állítani az eredeti állapotát. Ha valaki kitalálná a megoldást, lehet hogy jó üzletet tudna belőle csinálni.
2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jogos, az a két topik elég komoly csaták színhelye, lassacskán elkopik a billentyűzet, meg az alkoholos nyugtató. De hátha megment pár embert a kárhozattól.


Amúgyy ennek a kérdésnek elég tűrhetően megfelel egy héliumos lufi. Vagy egy tojásgránát.

2011. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Valami kis igazság mégis van a kérdésben, mert létezik ilyesmi, csak nem gumilabdára vonatkoztatva. Már nem emlékszem, hol olvastam erről.
2011. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tom Benko ***** válasza:
papa62: Szerintem valamelyik Egely-követőnél.
2011. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!