Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hipnózis segíthet felidézni...

A hipnózis segíthet felidézni egy régi emlék részleteit?

Figyelt kérdés

Van egy régi emlékem, aminek a részletei sehogy sem akarnak előjönni. Arra gondoltam keresek egy szakembert aki hipnotizálással segíthet visszaemlékezni.

Akinek van ilyen tapasztalata, kérlek írjátok meg kihez érdemes menni, egyáltalán hol lehet ilyet találni? Mennyibe kerül?

Előre is köszönöm!


2009. febr. 26. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter szakorvos végezhet ilyet. Biztos elő tudná hozni ezt a régi emléket, de ha konkrétan ezzel a céllal mész oda hozzá, sztem nem fogja megcsinálni neked. ezt pszichoterápiás céllal végzik.

az árak: én magánpszichiáternél voltam egyzser Bp-en, másfél óráért 12 e ft-ot kért. sztk alapon ingyen van.

2009. febr. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. úúúúú, húzós ára van maszekban....

Hát, akkor asszem így maradok :)

2009. febr. 27. 07:06
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy elő lehet hozni "emlékeket" bármilyen időpontból hipnózisban, csak az nem biztos, hogy az előhozott emlék valóságos lesz és nem kitalált. Amire nem emlékszel, arra nem emlékszel. Hipnózisban lehet, hogy többet fogsz róla beszélni, de lehet, hogy ezek az "új részletek" kitaláltak lesznek.
2009. márc. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ....

hm, akkor becsapós is lehet?

Tapasztalatból írtad, vagy volt ismerősöd aki átesett ilyenen?

2009. márc. 5. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan vannak olyanok,hogy csak képzelgések hipnózis alatt:S Én még nem voltam ilyenen. De általában az agy mindig eltárolja a memóriában az emlékeket,szóval ha visszavezetne akkor lehetséges ,hogy emlékeznél rá.

Nekem is van egy emlékem amire hiába próbálok csak néhány képjelenet jut eszembe, a többire nem emlékszek pedig fontos lenne.:/

Én még sokszor átgondolom,hogy elmenjek e majd.De ahogy olvasom , elég drága egy ilyen:S

2010. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

tegnap 22:10


A probléma az, hogy a hipnózisban az ember hajlamos minden kérdésre válaszolni. Ha nem tudja a választ éber állapotban, akkor hipnózisban kitalál egy választ. Az is "megoldható", hogy idővel beépüljön neki ez az "emlék", és hamis elmékei legyenek. Jól össze lehet zavarni az embereket ezzel.


Ezért lehet megcsinálni, hogy megkérdezik valakitől, mit csinált tegnap, aztán 1 hónapja, aztán 1 éve, aztán 10, 100, aztán 1000 éve, aztán 1.000.000 éve stb., és többnyire lesz rá válasz. Innen erednek azok az alaptalan feltételezések, hogy "előző életeink" vannak.

2010. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!