Miért ráz a vezeték, ha megbontom a kettős szigetelést?
Akvarisztikával foglalkozok egy ideje, és most csináltam egy külső szűrőt hozzá(szeretek barkácsolni). El kellett vágnom egy belső szűrő vezetékét és vele együtt a kettős szigetelését is, hogy a szűrőt meg tudjam csinálni zárt rendszernek. Először szigetelőszalaggal szigeteltem le a vezetéket ahol elvágtam, majd kötöttem rá egy új dugvillát. Mindkét esetben azt vettem észre, amikor beüzemeltem, hogy "ráz"( a kezemen volt egy seb és ott éreztem). Beleraktam csak úgy játszásiból a vízbe egy fázisceruzát és az is világított.
Szóval mi okozhatja ezt?
A víz minden apró résen átfolyik. A szigetelőszalag nem biztos, hogy 100 %-ban szigetel.
Beszélj egy villanyszerelővel ha nem értesz az erősáramhoz. A nedves helyek erősáramú villamos szigetelése speciális tudást igényel.
Arra gondolj, hogy egy hozzá nem értő barkácsolással vizes környezetben a családod életét is veszélyezteted.
Lehet, hogy csak egy hónap múlva lazul meg egy szigetelés vagy kötés és akkor kezd rázni. Valaki gyanútlanul belenyúl a vízbe és kész a baj.
Hidd el a 230 V nem játék.
Heló. A vezetéket nem ott vágtam el, ahol vízhez ér, hanem a dugvillától kb 5 cm-re. Szóval nem ért a vízbe az a része ahol szigetelő szalagozva van és ezért nem értem miért van áram az aksiban. A halakat nem rázza meg mert nincs az aksi leföldelve, csak valahogy potenciálkülönbség jön létre(az aksi és a föld között) csak azt nem értem, hogy hogy. Mert ugyebár van szigetelés és ezért nem áll össze a dolog.
Ami a vízben van szigetelés az gyári szóval ott nem hiszem, hogy a vezeték érintkezne vízzel.
Már beszéltem két villanyszerelővel is és nem tudják ők sem:(
Tudom, hogy a 230 nem játék és ezért nem is játszok vele:)
Amennyiben te nem bontottad meg ott a vezetékezést, ahol az a víz alá merül, akkor semmi más nem jöhet szóba, minthogy valamelyik berendezés gyári belső szigetelése adta meg magát. Ez sajnos időnként előfordul. Esetleg az is előfordulhatott, hogy míg a szűrőt csináltad, fizikai behatás érte véletlen a szűrőt.
Ha rólam lenne szó engem nem zavarna, mivel elektromosság a szakterületem, és csak én nyúlhatok az akváriumhoz, de neked mindenképp JAVASLOM derítsd ki hogy melyik eszköz okozza a hibát, és azt CSERÉLD KI.(fűtő, szűrő vagy amit használsz még)
Gyakori hibaként szokott előfordulni az, hogy egy víz alatt használatos vill. eszköz hosszabb időre használaton kívül helyeznek szárazra, akkor vízbehelyezés után az nem lesz már többet teljesen tömített, mivel a tömítésre használt gumi kiszárad , esetleg megrepedezik, és ezen bejutva a víz képes galibát okozni.
Személy szerint ez már 1 fűtővel, és egy szűrővel is megtörtént nálam, a fűtőt meg tudtam csinálni szétszedtem kiszárítottam, és új tömítés került bele, de a szűrő a kukában végezte, mivel melegedett, és gyanúsan sok áramot vett fel.
Baleys
Amit most vágtam le az egy teljesen új kütyü kb fél éves és addig amíg el nem vágtam addig nem is jelentkezett ez a probléma.
Másrészt van egy másik őskövület szűrőm és ott el lett vágva a vezeték és rá lett téve egy billenőkapcsoló(nem én vágtam el már így kaptam) Azt kb 1.5-2 évig használta és erről nem is tudtam. Most néztem meg nála és annál is világította fáziscerka:( szóval nem tom mi van, de azért megpróbálom valahogy kideríteni csak azért is:).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!