Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mijen szigetelést hasznàl...

Bala82 kérdése:

Mijen szigetelést hasznàlja, ès mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Tetőtèr beèpítèsre kèszülök, ès nem jutok döntèsre,hogy mivel szigeteljek. Üveg vagy kőzetgyapot? Kasirozott vagy sem? Pàrazàró, vagy lègàteresztő fóliàval zàrjam a lakótèr felè. Azt tudom, hogy 15 cm szigetelèst rakok a gerendakõzbe ès 5 cm-t a gerendàra merőlegesen,erre fólia ès vègül osb. Az osbt majd helységenkènt burkolom igèny szerint gipszkartonnal vagy lambèriàval.
2011. nov. 3. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kőzetgyapotot raknák,tartósabb, tovább bírja.Kasírozás pénztárcafüggő, de szerintem nem ér annyit mint amennyivel többe kerül.Párazárót mindenképpen,különben elázik a szigetelőanyag!És megoldani a helyiségek szellőzését!


Üdv

2012. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vajda Blandina válasza:

A helyes rétegrend: bizonyára van már egy páraáteresztő fólia a cserepek alatt. Ezután a szarufák közé szálas szigetelőanyagot tesz, nem szabad teljesen kitölteni. Nagyon jó használni olyan szálas anyagot, ami befeszül a szarufák közé, mivel ez az idő múlásával nem roskad. Mivel a mai szigetelési előírások szerint ez kevés lenne, továbbá maga a szarufa hőhíd is lehet, tanácsos még egy réteg kőzetgyapot elhelyezése. (Egyébként az üveg- vagy a kőzetgyapot szigetelési értéke közel azonos, illetve ezeken belül több típus van - meg kell nézni a termékek adatlapját. Ahogy tudom, most a legjobb érték a lambda=0,032 W/mK. Nagyon fontos a párazáró fólia elhelyezése. Én sokszor többrétegű fóliát használok, mivel ezek nem sérülnek, és könnyű hibátlanul rögzíteni. Különlegességként említem csak, hogy láttam már 19 fóliából álló fólia paplant is, ez fokozza a szigetelő hatást - de az energetikai számításokba csak csekély mértékben lehet beleszámolni. A lényeg a tökéletes párazárás. Erre aztán mehet valóban gipszkarton vagy bármi. Ha később eszmélnek csak rá a szigetelés szükségességére vagy fokozására, maradhat a már kész borítás, erre lehet utólagos hőszigetelő paneleket rögzíteni. Ezeket a paneleket kifejezetten erre a célra gyártják, PUR/PIR anyagból vagy formahabosított polisztirol alaptestből. A rögzítése egyszerű, biztosítja a párazárást, a felületkezelést is könnyű elvégezni (glettelni kell - ez főleg tűzvédelmi szempontból szükséges.)

Látható, sokféle megoldás létezik, ami fontos, hogy a szigetelés két oldalán elhelyezett fólia SD-érték aránya nagyobb legyen, mint 30. Vagyis mindig a külső tér felőli fólia páraáteresztő, míg a belső oldali fólia párazáró legyen. A szellőztetést természetesen meg kell oldani, de ha nincs hőhíd, nem kell páralecsapódással számolni.A jól szigetelt tetőtérben az ablakok kereteinél látható párásodás, mivel az üvegezés távtartói sok esetben fémből készülnek. Ma már ezt a hibát is igyekszenek elkerülni a gyártók. Sok sikert a beépítéshez, szigeteléshez :)

2012. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!