Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Afrikában relytélyesen eltűnt...

Afrikában relytélyesen eltűnt urán?

Figyelt kérdés

Tanárom azt mesélte, hogy afrikában volt/van egy bánya, ahonnan hiányzik urán, és nem tudják, hova tűnt.

A változat: Az ufók vitték el.

B változat: titkos kísérleteket végeztek, és ebből alakultak ki a mutációk (Mint pl a fantasy lények: sellők, kentaurok stb.)

Mert ugye lehet ilyenről hallani néhány tévén, hogy a férfi egész arca csupa szőr, mint egy farkasemberé, vagy ugyan ez a tanár mesélte, hogy fotókiállításon volt olyan nőről kép, akinek malac arca volt, nyaktól lefelé meg normális ember.

Végül is, a mondáknak eredniük kell valahonnan, és cirkuszok is sok csodabogarat mutogattak/mutogatnak.

Mit gondoltok?

Linkelnétek olyan oldalt, ahol olvashatok erről?


2011. márc. 19. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A történet le van írva például Makra Zsigmond: Sugárözönben élünk című könyvében is. A Gabon köztársaság Oklo nevű bányájából származó uránérc U238-hoz viszonyított U235 tartalma kisebb volt, mint a megszokott 0.72%.


Az okára viszont hamar rájöttek. Az itteni érc urántartalma rendkívül magas (25-40%!). Az U235 koncentráció a Föld korai szakaszában, kb. 2 milliárd évvel ezelőtt, itt annyira nagy volt, hogy a láncreakció magától beindult és ekkor az U235 egy része széjjelbomlott.


Ha a tanárod nem ezt magyarázta órán, akkor két lehetőség van:


A változat: elalszol az órákon és hülyeségeket álmodsz.

B véltozat: a tanárodnak sürgősen továbbképzésre van szüksége.

2011. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 dellfil ***** válasza:

Na végre! Valaki megcsippentette a fonalat...

Igen. Itt-ott hallanak ezt-azt bizonyos "agyalgók" (jobb szó most nem jutott eszembe) és kész is a "modern" mítosz.

A "mítosz" kifejezés tudom hízelgő.

A hetvenes években volt egy cikk az Élet és Tudomány című hetilapban erről.

Amit kapásból most találtam:

[link]

Ha nem tetszik a "forrás", akkor:

[link]


dellfil

2011. márc. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

23:01


Na szép, szép a magyarázat, de egy kis ufót belekeverhettél volna. Anélkül nem ér semmit.

2011. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
jól van, ne vitatkozzatok. köszi a válaszokat
2011. márc. 20. 11:23
 15/18 dellfil ***** válasza:

Belekevertem volna én UFO-t kedves Kinga79, de az orvosom eltiltott ettől. Tudod az erős UFO allergiám miatt. :D


dellfil

2011. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvossal! Mégis csak lehetetlen ufó nélkül élni. Írjon föl valami gyógyit. Uff.
2011. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de nem relytélyesen, hanem rejtélyesen.

Nem afrika, hanem Afrika.


Amúgy szerintem C. A fantasy lények az emberi fantázia szülöttei. Van olyan betegség, hogy sokkal több és erősebb a szőr az emberek arcán, de semmi köze az afrikai uránhoz.

2011. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ember vagyok, hibázhatok, helyesírásban nem vagy a legjobb :P azért köszi a választ :)
2011. júl. 17. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!