Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hazvasarlas, v uzlethelysegber...

Hazvasarlas, v uzlethelysegberlesnel hogy szamoljak ki a negyzetmetert?

Figyelt kérdés
szobak terulete,vagy az epulet terulet v hogy kell elkepzelni [a beszolasok elkerulese erdekeben kozlom hogy tudom h mi az a negyzetmeter:P:))]
2011. márc. 5. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

teljesen eltérő, hogy hogyan számolják. Gyakori eset hogy a tervek alapján adják meg a bruttó területet, amiből le kellene vonni a falak, ajtók által elfoglalt haszontalan területeket. De ugye a nagyobb négyzetméterszám többet hoz, illetve olcsóbbnak tüntethető fel a négyzetméterenkénti vételár. Ha a lakás pl tetőtéri, és a falak mentén fel sem lehet egyenesedni, illene ott is csökkenteni a megadott méreteket. (általában elfogadott, hogy a már minimum 160 cm belmagasságú rész számít a négyzetméter figyelembevételekor teljesen)


maci

2011. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha üzlet helységet bérelsz akkor a belső négyzetmétert számolják.. De ha nem akarsz kellemetlen kérdést feltenni akkor megkérded az üzletfeledtől ,hogy hány négyzetméteres a helység? És hogy menyiért gondolja kiadni? /négyzetméterét? A többit meg úgy is megbeszélitek mikor megnézed a bérelni kívánt épületet vagy helységet. Ha meg használható udvara van akkor rákérdezel ,hogy használatba veheted-e? Én így csinálnám mert szerintem hazudik aki azt mondja ért hozzá!:D
2011. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!