Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért forog visszafele a Merkúr?

Miért forog visszafele a Merkúr?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha azt érdekel, hogy miért mondják, hogy visszafele forog a Merkúr (nem tudom, hogy mondják-e, mert erről hirtelen nem találtam információt), akkor azért, mert ha valamelyik irányból ránézünk a Naprendszerre, és ebből az irányból a Föld forgás irányát pozitívnak rögzítjük, akkor a Merkúr negatív irányba forog. Egyszerűen tehát azért, mert pont ellentétes irányba forog, mint a Föld. És azért a Földhöz viszonyítjuk, mert egoisták vagyunk.


Viszont, hogy miért alakult úgy a Merkúr forgási sebessége, ahogy alakult, annak érdemes utána olvasni: [link]

2011. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Merkur úgy forog, hogy mindig ugyanazt az oldalát fordítja a Nap felé (az árapályhatások fékező hatása miatt). 1 ottani év alatt fordul meg.

Ilyen formán tehát teljesen mindegy neki, hogy a többi bolygó merre forog.

Sok millárd év múlva minden bolygó így fog forogni: minél közelebb vannak a Naphoz, annál hamarabb. Persze az "év" hossza mindenütt különbözni fog, és valószínű, hogy a külső bolygók esetén a Nap előbb fog kihunyni, mint ahogy ez bekövetkezne.

2011. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A Merkur úgy forog, hogy mindig ugyanazt az oldalát fordítja a Nap felé"


Ez nem igaz!


A keringési ideje 88 nap, míg a tengelykörüli forgás ideje 58 nap.


És az sem igaz, hogy visszafelé forogna ...


maci

2011. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ToXeN ***** válasza:
Tengely körüli retrográd forgása a Vénusznak, az Uránusznak és a Plútónak van! A Merkúr nem forog visszafele!
2011. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy egy ütközés miatt forog visszafele.
2011. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sőt az Uránusz "vízszintesen gurul."
2011. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom hogy egy ütközés miatt forog visszafele."


A Merkur nem egy pingpong labda, hogy oda-vissza mozog ha utkozik. Es nem is mozog visszafele, mar nem tudom it ertesz visszafelenek. Ha a retrograd mozgasra celzol akkor az itt nincs.

2011. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nem a vénusz?

Vagy az uránusz?

Az uránusz azért mert valószínű belecsapódott egy meteor ezért ✌fordíttoan✌ forog

2019. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!