Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány kilobyte egy vers?...

Hány kilobyte egy vers? (Olvasd tovább! )

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy az emberi agy kapacitása 1.000.000.000.000.000.000 bit (egy trillió)

Szerintem nem lehet így mérni az agyat, de mindegy. Szóval a lényeg:

Ebből az egy trillió bitből, ami több mint 116 millió gigabyte. Mennyi helyet foglal például egy vers megtanulása?

Olyanok ne írjanak, akik azt mondják, hogy így nem lehet mérni az agyat!


2011. jan. 7. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig nem lehet. :D Akárhány verset tanulsz is meg, "nem telik be" az agyad. Úgyhogy tanulj csak nyugodtan. :)
2011. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor mit írjunk? Ez olyan, mintha tisztáznánk, hogy a panda nem zöld, és erre megkérdeznéd, hogy hol a zöld panda... Az agy nem úgy működik, mint egy winyó.
2011. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igaz, rosszul tettem fel a kérdést. Inkább attól kérdezném, aki kitalálta ezt az 1 trilliót...


Egyébként nem kell verset tanulnom, csak egy példa volt :)

2011. jan. 7. 15:01
 4/17 anonim ***** válasza:
Akármennyi verset megtudsz tanulni, csak közben az 1trillió bitből kitörlődnek azok az adatok, amik nem fontosak(régi telefonszám, ilyenek.) Hidd el, rengeteg fölösleges adat van a fejedben. Amúgy 1 karakter az 8 bit(1byte) asszem.
2011. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na most attól függ, hogy a te agyad ASCII vagy UTF-32 kódolású? De az még jobban nehezítené a dolgot, ha kínai verset tanulnál.
2011. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1 karakter = 1 bit!

Akkor elkezdek számolni :D


Legyen ASCII kódolású, és maradjunk a magyarnál :)

Na akkor mennyi?

2011. jan. 7. 15:12
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy betű körülbelül 1 bájt.
2011. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az UTF-32 az olyan dolog, aminek semmi értelme. Akkor már inkább UTF-8, az legalább takarékos a hellyel (amennyire lehet). De valóban, az agyat nem lehet így mérni, így a kérdésnek sincs értelme. Annyi verset tanulsz meg, amennyit akarsz, legfeljebb elfelejted a felét.
2011. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
1 karakter=1bit lenne, ha az agy digitális volna. De egy vers tanulása nem pusztán egy hosszú, sortörésekkel tagolt karaktersorozat "elmntése" egy fájlba, hanem egy csomó hozzá kapcsolódó hangulat felidézése, sokan emlékeznek a lapra, amiről megtanulták vagy éppen a szobára, ahol magolták stb stb. Tehát az emberi agy nagyon sok járulékos információt is tárol. Pl szorzótábla. Én kb 27-28 éve tanultam, de ha azt mondom, hogy "hatszor hat az harminchat" akkor eszembe jut, ahogy ültem a teremben és magoltam. Ahogy az akkori tanítónő áll a fejem fölött stb.
2011. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy vers kb 100 gigabyte.
2011. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!