Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érvelő szöveget kell írnom,...

Érvelő szöveget kell írnom, és az érettségiben is ezt szeretném választani. Valaki betudna linkelni egy mintát, ahol már egy megírt érvelő szöveget találok?

Figyelt kérdés
Tudom milyen a felépítése, minden ehhez kapcsolódó infot átvettünk már, de egy konkrét mintát, egy kész érvelő szöveget még nem olvastam....
2011. jan. 7. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az érvelés olyan, mint egy vélemény. Nem minta alapján készül, az adott téma és te határozod meg. Csak szépen kell fogalmazni:) Pl. Könyv kontra internet. Erre nincs minta, a véleményed kell! Elmondod, hogy melyiket részesíted előnyben, írsz róluk amit tudsz (mikor alakultak ki, rövid történet), aztán pro-kontra szerint felépíted az egészet és lezárod egy logikus összefoglalással. Persze nem primitív módon, hanem szép összetett mondatokkal és választékosan, értelmesen. Ennyi a titok.

Csak akkor válaszd az érvelést, ha úgy érzed, tényleg képben vagy a témával és jókat tudsz írni, mert nem nehéz kivérezni egy olyan témában, ami nem világos.

2011. jan. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

persze ezzel tisztában vagyok, igazából az érvelő szöveg első 3 egységével van gondom (bevezetés, elbeszélés, részletezés). Nem nagyon tudom, hogy most akkor mit lehet még ott megemlíteni, melyik résznél mennyire áshatom magam bele a témába

de már elkezdtem a szöveg megírását, azt hiszem kicsit képbe kerültem, de azért jó lenne egy 'profi' (felépítésileg) érvelő szöveget látni, hogy az, hogy néz ki

de köszi a választ!:D

2011. jan. 10. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
én is most fogok érettségizni és az én tanárom azt mondta h az érvelésnek csak akkor állj neki ha van konkrét irodalmi példád amivel alá tudod támasztani a mondandódat és ez nem olyan mint sokan hiszik h könnyű mert összekamuznak vmit. itt pillanatok alatt el lehet vérezni ha nem tudod biztosa hogyan csináld (én biztos h nem ezt fogom választani de neked sok szerencsét meg sikert :) )
2011. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nincs irodalmi példád akkor asszem pontot sem nagyon kapsz rá.Csak sokan az irodalmi példát figyelmen kívül hagyják D:
2013. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!