Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megnéznénk mikroszkóop...

Ha megnéznénk mikroszkóop alatt egy viszkető pontot valamelyik testérszünkön mit látnánk?

Figyelt kérdés
Látnánk különbséget a viszkető és nem viszkető felület között? (Nem a szemmel látható szúnyogcsípésről és allergiákról van szó)
2011. jan. 6. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy vörös a vakarástól. A hisztamintól viszketsz, az meg a bőr alatt van.
2011. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A viszketés okozóját látnád, feltéve, ha valami külső anyag inegrli a bőrt.
2011. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: a tiéd alatt nincs?

Am. akár ki akár mikor viszkedhet csak úgy valahol, még csak vörösre sem kell vakarni.

2011. jan. 6. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszoló azt akarta írni, hogy ha viszket, akkor megvakarod, ettől vörös lesz. Persze nem feltétlenül kell vörösre vakarni.

Ha nincs külső oka a viszketésnek (szúnyogcsípés, kiütés, stb), akkor nem látsz különbséget a viszkető és nem viszkető bőr közt.

A viszketést a hisztamin nevű gyulladáskeltő vegyület okozza. Mivel ez a bőr alatt található, ráadásul olyan kicsi (csak egy molekula), hogy még mikroszkóppal se látni, ezért nem láthtsz változást a bőrön.

2011. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én a kérdést úgy értelmeztem, hogy ami terület épp viszket, az talán azért viszket, mert pillanatnyilag nem a legjobb a vérellátás, tehát a mikroszkóp alatt "sápadtabbnak" láthatjuk az illető testfelület alatti területet, mint azt a területet, ami épp nem viszket.

ha megvakarjuk, akkor felpezsdítjük a vérkeringést, így megszűnik a kiváltó ok, hiszen ugyanolyan "pirossá" válik


vagy talán másképp értetted a kérdést kedves kérdező?

2011. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!