Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen időszámítást lehetne...

Milyen időszámítást lehetne használni?

Figyelt kérdés
Milyen időszámítást lehetne a ma használatos helyett alkalmazni? Nem más népek által használtra, hanem valami tudományos alapokon nyugvóra gondolok. Amúgy a mostanival semmi bajom, csak érdekel a kérdés.
2010. nov. 28. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Bármilyet :D


Egyébként hogy érted? Óra helyett? Ahelyett van egy Internetes idő, ami a napot 1000 egységre osztja :)


Ha meg a naptárra gondolsz, végülis bármilyet bevezethetsz. Van galaktikus időszámítás is, 200 akárhány millió földi évben meghatározva egy évet (ennyi idő alatt tesz meg a naprendszer egy kört), de igazából időszámításra a legegyszerűbb az 1 év (az idő, amennyi idő alatt megkerüli a Föld a napot) illetve az 1 nap (az idő, amennyi idő alatt a Föld megfordul a tengelye körül). Minden egyéb időszámítás csak bonyolítja a dolgokat.


Persze ha már elhagyjuk a Földet, akkor megint érdekes lesz a dolog, hogy mihez viszonyítják. Majd jön a Csillagidő 52113.1 mint a Star Trekben :)

2010. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából az évekre gondoltam. Bocs, hogy nem felytettem ki bővebben. 2010 helyett milyen évet lehetne használni? Ami tudományosan alá van támasztva?
2010. nov. 28. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudományosan igazából semmilyet :) Lehetne korrigálni, hogy Jézus mikor született (azt hiszem, olyan 7 éves eltérés van plusszban, tehát igazából még csak 2003 van.


Ezenkívül nem igazán van olyan tudományos esemény, aminek évre pontosan tudjuk az időpontját, és eléggé fontos, világméretű eseménynek számít. Lehetne a Föld kialakulása, de hülyén mutatna, hogy 4,700,001,345 október hetedike :) Arról nem is beszélve, hogy évre pontosan nem is tudjuk.


Egyszerűen nincs ilyen, tudományos dátum.

2010. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem ilyen távlati dologra gondoltam, hanem mondjuk az írás feltalálására, vagy az első civilizáció. Azért kösz.
2010. nov. 28. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Az évszám lényegében mindegy - ez az ezres nagyságrendű szerintem elég jó választás.

A gond ott van, hogy a naptár minden évben más. Hiába tudjuk évmilliókra előre, hogyan fog kinézni - mindig újat kell készíteni.


Lehetne egy olyat tenni, hogy minden évben van egy 3-4 napos korrekciós hét (pl. év végén, amikor úgyis mindenki ünnepel) - és akkor egy naptárat kellene készíteni, amit mindenki meg is tanulna: sokkal egyszerűbb lenne használni. Mindig minden ünnep ugyanarra a napra esne pl.

Pénzben is elég sokat számítana a megtakarítás.


Voltak már ilyen kísérletek és vallási okokból nem sikerült.

2010. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
241. 11. 28.-van mivel James Watt 241 éve szabadalmaztatta első gőzgépét, ezzel nagyban hozzájárulva az I. ipari forradalom megvalósításához. :D
2010. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!