Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg ki lehet szedni...

Tényleg ki lehet szedni vízből áram nélkül a hidrogént?

Figyelt kérdés

Találtam a youtube-on egy videót, amin áram nélkül csinálnak hidrogént:

http://www.youtube.com/watch?v=96gP6cYfGqk


Ha működik tényleg, akkor el tudná mondani valaki hogyan?


2010. nov. 28. 09:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan tudnám megcsinálni a hidrogén előállítását áram nélül?
2010. nov. 28. 16:09
 12/24 Silber ***** válasza:
Sósav és cink. Máshogy nem. Mellesleg 8 módot írtunk már, ne legyél már ilyen hülye!
2010. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én csak 4-et számoltam, de nem sósavból, hanem vízből szeretném kiszedni a hidrogént, áram, és hevítés nélkül.
2010. nov. 28. 18:52
 14/24 anonim ***** válasza:

akkor íme az ötödik módszer:

Metán vízgőzös bontása.

2010. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ez jól hangazana, ha nem kéne hozzá a vízet felforralni, és a metánért fizetni, és a hidrogént amúgyis elégetésre szánom, ennyi erővel már akkor elégetem a metánt, arról nem is beszélve, hogy a hidrogén effajta előállításakor szén-monoxid keletkezik, ami még ártalmasabb szén-dioxidnál is.


Nagyobb mennyiségben szeretném előállítani, gazdaságos módon, annyit, úgy, hogy be tudjam kötni a gázkonvektorba.

2010. dec. 2. 20:47
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha ez a cél, akkor felejtsd el. A gáz olcsóbb, mint bármelyik H bontási megoldás és kevésbé balesetveszélyes.


H bontást épület energetikában arra szoktak használni, hogy napelemek energiáját H cellákban tárolják (de ez meg ugye áramos módszer). Ennek is elég rossz a hatásfoka, ma még nem éri meg.

2010. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A viszbű a zoxigént lehet kivenni.
2010. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Egyszerű, fogod, és alumínumot teszel egy bármibe. kicsiben kezdd inkább. Alumíniumra vizet majd jódot, és elkezd "forrni" föléteszel egy csövet, majd bevezeted az egészet egy lufiba. Meggyújtod a lufit és elvben a H lobban fel.
2010. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ez szerintem nagyon jó megoldás, hogyha a jód is olcsó.


Mennyibe kerül a jód?

2010. dec. 4. 20:53
 20/24 anonim ***** válasza:
nemtudom, maximum 500 forint maximum.De óvatosan, nyílt helyen csináld, és addig ne gyújts semmit, amíg tart a gázképződés.
2010. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!