Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vízből hidrogént szeretnék...

Vízből hidrogént szeretnék előállítani, írja már le nekem légyszíves valaki hogy mit és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
kivonod belőle z oxigént
2010. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kössz!!! Ezt én is tudtam. Sokat segítettél.
2010. jan. 1. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz 1 egyenáramú áramforrást, a pozitív és a negatív drótokat víz alá nyomod, és az egyik dróton az oxigén, a másikon a hidrogén fog kiválni buborékok formájában, amiket valamivel föl kell fogni. Az eljárás neve: elektrolízis.
2010. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fogsz egy AC/DC átalakítót. Lehet venni univerzálisat is, amin állítani lehet az egyenáram feszültségét. A két pólust belemeríted a vízbe, és a negatívon máris gyün a hidrogén.


Vagy úgy is csinálhatsz hidrogént, hogy veszel háztartási sósavat (sok helyen van, tescoban is láttam), beletöltöd vmibe és alufóliát gyűrsz bele.


De azért vigyázz, nehogy felrobbantsd magad. (fel lehet elég könnyen)

2010. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Leginkább vízbontókészülék kéne hozzá ami amúgy marha drága, és hidrogén és oxigén egyesülésekor BUMM van.

Mit akarsz csinálni, rakétát kilőni?

2010. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
megfogsz egy fém poharat és közelről beleöntöd a vizet a konektorba. ezután az előállított hidrogént megtalálod a szoba levegőjében
2010. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Bár gondolom viccnek szántad, azért elárultad vele laikus mivoltodat, ami meg felveti a kérdést, hogy minek írtál, ha nem értesz hozzá, de...


A lényeg az, hogy a konnektorban ugye váltóáram van, ami meg nem alkalmas az említett reakcióra, csak az egyenáram

2010. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A nagy részét már elmondták. A negatív pólusnál jön a hidrogén. Egy zsebtelep tökéletes áramforrásnak. De nagyobbat ne használj, mert egy bizonyos határ fölött már nem működik.
2013. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=kfYiQVzB3Cg&list=WL&index=1&..

ezt leutánzod és kész

az aku [link]

töltő kell hozzá

2020. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!