Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Levegőből ki lehet vonni a...

Levegőből ki lehet vonni a hidrogént?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogyan?
2010. nov. 13. 19:48
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
89%

Helló,


a vízbontáshoz elég, ha bemész egy egy elektronikai alkatrész boltba, és veszel egy 1N4005 -ös diódát 5 Ft-ért. Szükséged van még két fémpálcára, amit a vízbe fogsz rakni, egy villásdugóra, amit a konnektorba nyomsz, meg vezetékekre, amivel öszekötöd a pálcákat, a diódát meg a villásdugót.


Viszont attól tartok, hogy még kissé tapasztalatlan vagy ezen a téren és még agyonvág az áram. Inkább kérd meg a szüleidet, a tanárodat, vagy valaki idősebbet, hogy segítsen neked. Semmiképpen se csinálj ilyesmit felügyelet nélkül.


Áruld el nekem, tulajdonképpen mihez kell neked a hidrogén?

2010. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, hogy egy vezeték végéről leszedtem egy kis gumit, és a végén rendes réz volt kinn. És beletettem a vízbe, és bedugtam a konnektorba, és utána a pohár, amiben a víz volt, rázkódott, mint egy útdöngető gép, és lángolt a víz alatt a nem tudom mi (mintha a víz lett volna).


Hogy csináljam meg, hogy ne kapjon zárlatot semmi sehol?


Adapterrel működött, csak úgy túl lassú volt, és ezért próbáltam a rendes áramot belekötni.

2010. nov. 15. 18:20
 43/48 A kérdező kommentje:

A hidrogént minél olcsóbban szeretném előállítani, hétköznapi anyagokból, vagy abból, amit elő tudok állítani hétköznapi anyagokból, úgy, hogy ne kelljen hozzá áram, se olyan anyag, amit boltban kell venni hozzá.


Azért, mert nem szeretnék fizetni érte.


És azért kell a hidrogén, mert fel szeretném használni a benne lévő energiát, például tüzelőanyagcellás motorban, ami áramot termel belőle, vagy ha lehet, bele szeretném kötni a gáztűzhelybe és a kazánba. De nekem bármi más éghető gáz is megfelel, aminek az égésterméke nem szennyezi a környezetet.

2010. nov. 15. 18:38
 44/48 anonim ***** válasza:
86%

Helló,


ezek nagyon szép gondolatok. Örülök, hogy ilyesmikkel foglalkozol. Ha szorgalmasan tanulsz, akkor még sokra viheted.


Azonban tényleg jó volna, ha valaki volna melletted a kísérletekkor. Én egyszer egyedül szereltem egy tápegységet. Az eszköz elkezdett rázni. Abban a pillanatban lebénult a kezem, a csuklóm, a karom, a vállam és nem bírtam kihúzni az áramkörből. Egy gumitalpú széken ültem, amit nem bírtam hátralökni. Végül derékból kifordulva sikerült a kezem kirántani, de nem sokon múlott, hogy ott maradjak holtan. Nem szeretném, ha veled hasonló történne.


A hidrogén fejlesztéssel sok tapasztalatot tudsz szerezni, azonban sajnos azt kell mondanom, hogy ezen a módon olcsó enegiára nem nagyon lehet szert tenni. Az elektromos vízbontással nyert hidrogén égési energiája jóval kevesebb mint a belerakott elektromos energia. A fémekkel, savakkal nyert hidrogén után visszamaradt anyagok mérgezőek, tárolásuk nehéz. A fémek, savak szintén sokba kerülnek.


Még egy probléma: a hidrogént nem ajánlott vastartályokban tárolni vagy vascsövekben vezetni. Ennek az az oka, hogy a hidrogén bediffundál a vasba, felszaporodik a vasban található kristályhibákban, diszlokációkban, hatalmas nyomást hoz ott létre, és a vasat törékennyé teszi. Így a hagyományos belsőégésű motorokban, hagyományos vaskazánokban tilos hidrogént használni, mert gyorsan szivárgáshoz, repedésekhez, robbanáshoz vezethet.

2010. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
0%
Vegyel ki egy hideg targyat a huttobol,maris nedves lesz az oldala.Ki van vonva a hidrogen
2010. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Az hidrogén???
2010. nov. 19. 16:34
 47/48 anonim ***** válasza:

"És azért kell a hidrogén, mert fel szeretném használni a benne lévő energiát..."

Ha jól értem fáradságos munkával és egy csomó befektetéssel 1000Ft értékű energia segítségével akarsz némi hidrogént előállítani, hogy később abból 500 Ft értékű energiát nyerj. Én azt javaslom add azt az 500-ast nekem, hidrogén helyett pedig használj a villanyáramat. Mindketten jól járunk

2010. nov. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

De ha így meg tudnám csinálni, akkor már jól járnék:

http://www.youtube.com/watch?v=96gP6cYfGqk

2010. nov. 22. 17:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!