Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ammóniából hogyan lehet...

Ammóniából hogyan lehet kivonni a hidrogént?

Figyelt kérdés

Ha nem lehet ammóniából, akkor el tudná valaki mondani, hogy

vizet hogy lehet szétválasztani gyorsan, úgy, hogy ne legyen semmi se zárlatos?


2010. nov. 13. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem mondjuk. Ott van benne a tankönyvben, alap szint. Ha annyi saját eszed nincs, hogy azt megértsd, akkor te ne akarjál semmit a hidrogénnel...
2010. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Vízet gyorsan nem lehet szétválasztani, és kell hozzá házilag is egy készüléket szerkeszteni, és egyenáramot biztosítani. Ha ezt nem tudod nem is vagy képes megcsinálni, mert a készüléket laborfelszerelés boltban lehet összeállítani
2010. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem te tetted fel azt a kérdést, hogy a levegőből kivonható-e a hidrogén? http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__13..
2010. nov. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De, én voltam.
2010. nov. 14. 01:14
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

És még mindig nem jöttél rá, hogy hülyeséget akarsz? :)


Ha van fölös százmilliód, én adok neked egy olyan energiatermelési módot, ami tényleg működik, és látszólag a semmiből csinál energiát, vízbontással, némi gravitáció és víznyomás felhasználásával :)


Viszont én a helyedben nem szórakoznék hidrogén előállítással, mert amennyire olvastam, 1) jó esetben olyan szépen meg fogod mérgezni magad, hogy csak na 2) rossz esetben magadra robbantod a szobádat.

2010. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szóval az ammóniából nem lehet kivonni a hidrogént.
2010. nov. 15. 18:27
 7/18 A kérdező kommentje:
???
2010. nov. 15. 18:27
 8/18 Silber ***** válasza:
100%

De, ki lehet. Csupán gazdasági szempontból blődség.

2NH3 -> N2 + 3H2

Magas hőmérsékleten az ammónia disszociálódni fog. Ha alacsony nyomást használsz, valamint még csak a nitrogént külön is el tudod vezetni, akkor sokkal nagyobb hatásfokú lesz.

2010. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
78%
mi a f.szért akarsz hidrogént előállítani?? mellesleg úgy szokás, hogy cinkre (vagy más negatív standardpotenciálú fémre) sósavat csepegtetsz.
2010. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hány fokon választódik szét?
2010. nov. 22. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!