Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ásványbörzéken magyarokkal...

Az ásványbörzéken magyarokkal alkudozni bunkóságnak számít?

Figyelt kérdés

Az ázsiai és közel-keleti árusokkal szoktam alkudozni, mert arra lettem figyelmes hogy direkt kicsivel magasabb árakat adnak mert a kultúrájuk része az alkudozás főleg a vásárokon.


De ha magyarként magyar árusokkal leállnék alkudozni, az pofátlanságnak számít?



tegnap 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit írtál. Nekem még sosem jutott eszembe, hogy ásványbörzén alkudozzak. Ha valami túlárazottnak tűnt, akkor egyszerűen tovább sétáltam, és kerestem egy másik standot, ahol jobb áron lehetett vásárolni. Lehet, hogy inkább alkudozni kellett volna?

A külföldiek közül sem mindenki vevő ilyesmire. Egyszer fültanúja voltam, amikor az egyik Lurdy házi börzén egy nyers drágaköveket áruló ősz szakálú óriás tört magyarsággal, erős szláv akcentussal, emelt hangon, keresetlen szavakkal küldött el a melegebb éghajlatra egy figurát, aki a kiírt árnál olcsóbban akart tőle valamit megvásárolni.

Viszont olyan is előfordult, hogy az egyik magyar eladó, miután korábban többször, nagyobb tételben vásároltam tőle, magától ajánlott fel kb. 10% árengedményt, és ezt azután mindaddig fenntartotta, amíg "törzsvásárló" voltam nála.

tegnap 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem igazán illik, mert nálunk nem szokás az alkudozás. Nagyon ritka esetben még talán, ha egy beszélgetésnél a "túl drága", vagy "nincs rá pénzem" szóba kerül. Inkább nem hozakodnék elő vele, mert nem jön ki valami jól.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Telelő Teve ***** válasza:

Ha drága, egyedi, különleges dolgokat akarsz venni, akkor nem - de azért nem árt, ha tudod kb. hogy mi alapján áraznak be valamit, hogy ne mondj marhaságot.

Bizsu ásványokra viszont elég gáz alkudozni.

ma 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!