Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » De mi egy gázkonvektor esetén...

Kisdanibrian19830112 kérdése:

De mi egy gázkonvektor esetén a teljesítmény, ha nem fogyaszt áramot!?

Figyelt kérdés
Hogy lehet egy nem villamos készüléknek teljesítménye?

#konvektor #Kilowatt jelentése gáznál
tegnap 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Mi az hogy 5-6 ezer kW egy gáz. Villany esetén csődbe jutna tőle szinte mindenki. Villany esetén még 1 kW is fogyasztás. A 0,75 a legkisebb fogyasztás amit láttam villamos kandalló esetén. Vagy futoettekre van átszámítva?! 6 kW gáz azt jelenti hogy annyit fűt mint egy 6.kWatt fogyasztású "fűtőgép"?
tegnap 19:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A fizikai teljesítmény (jelölése P) a munkavégzés vagy energiaátvitel sebessége, más szóval az egységnyi idő alatt végzett munka. SI rendszerben a teljesítmény mértékegysége a watt (jelölése: W)."

tegnap 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"De mi egy gázkonvektor esetén a teljesítmény, ha nem fogyaszt áramot!?"

A földgázt - aminek van fűtőértéke (kb. 34 MJ vagyis MWs, azaz 9,4444 kWh köbméterenként) - elégeti és abból lesz fűtőteljesítménye.

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

> „Hogy lehet egy nem villamos készüléknek teljesítménye?”

Kicsit összekavarodtam, mi történik körülöttem, meg hogy hogyan telik az idő, de régen még jártak benzines autók az utcákon, és azoknak is volt teljesítményük, általában több 10 kW, még olyan is akadt, aminek több 100 kW. Vagy a benzinmotoros láncfűrészeknek is van teljesítménye. Vagy egy erőművet sem áram hajt elsősorban, mégis van neki valamilyen teljesítménye. Régen valahogy természetes volt, hogy vannak nem elektromos gépek is, és azoknak is lehet teljesítménye.

tegnap 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!