Igaz lehet, hogy egy ember testében élünk?
"Ez annyi mindent megmagyarázna…."
Es meg tobb kerdest vetne fel...
"mennyire hasonlít a DNS alakja az univerzumiéra"
Semennyire?
"a szem formàja a fekete lyukra"
Mennyire? Mind a kettő gömb alakú? Vagy nem tudom, mire gondolhattak a videóban.
"a hurrikánok a galaxisokra"
Hogy jön a hurrikán az emberi testhez?
"Valós lehet az, hogy csak apró atomok vagyunk egy hatalmas testben?"
Nem igazán.
"Ez annyi mindent megmagyarázna…."
Mit magyarázna ez meg?
"Hát miért vannak ekkora távolságok a bolygók között"
Ezt mégis hogy magyarázná meg???
"meg maguk a bolygók is sejtek."
???????
Felületes hasonlóságok önmagukban semmiféle összefüggést nem bizonyítanak.
> mennyire hasonlít a DNS alakja az univerzumiéra, a szem formàja a fekete lyukra, a hurrikánok a galaxisokra és így tovább
Ha az egyik szemünket becsukjuk, a másikkal meg homályosan nézzük a perifériás látásunkkal, akkor igen, hasonlít. De több hasonlóság van egy úszómedence és a cipőm között, mint pl. a szem és a fekete lyuk között. A hurrikán és a galaxis hasonlósága talán a példáid közül a kivétel, de annak az oka a formájukat meghatározó fizikai törvények közötti analógiából fakad.
> Valós lehet az, hogy csak apró atomok vagyunk egy hatalmas testben?
Nem igazán. A test attól test, hogy van egy működési egysége. A lábamból képes információ áramlani az agyamba és vissza. A test különböző részei hatnak egymásra, méghozzá eléggé komplex módon. Ja, a fekete lyuk és a szem annyiból talán hasonlít, hogy mindkettő fényt nyel el. De a szem azért a testünk szervers része, mert a funkciója az, hogy az elnyelt fényt aztán idegi impulzusokká alakítsa, amit aztán az idegsejtek az agyunkba juttatnak, és alkalmasint az agy olyan impulzusokat küld, hogy csukd be a szemed. Na a fekete lyuk ezt nem csinálja, elnyeli a fényt (is), de nem továbbít sehova jeleket, nem szabályozza semmi, hogy mikor mennyi fényt vagy anyagot nyeljen el.
Aztán a mi látható univerzumunk két átellenes határa közelében lévő objektumnak elméletileg sincs lehetősége arra, hogy kölcsönhatásba lépjenek egymással, még közvetett módon sem. Ahogy most ismerjük a világegyetem tágulásának a mikéntjét, a jövőben sem lesz soha erre lehetőség, ergo aligha lehet elmondani, hogy egy test – egy összehangoltan működő, egymásra ható részekből álló rendszer – részei lennének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!