Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Depresszió elleni utolsó...

Depresszió elleni utolsó reményem az un.pszichodelikus szerek (LSD,ketamin,varázsgomba,DMT). A baj csak az ,hogy ezek fogyasztását börtönnel büntetik.Van rá valamijen mód ,hogy legálisan hozzá lehessen férni valamejikhez?

Figyelt kérdés
aug. 31. 12:16
1 2
 11/16 Barbell Deadlift ***** válasza:
54%

9


Egy szóval nem említetted a gombát, a "pszichedelikus szerek" kifejezést írtad le, többször is, de mindegy, ez most mellékes.


Elolvastam a pubmedes írást. Nagyon kevés kutatás nagyon kevés résztvevőjével történtek a vizsgálatok, szigorúan ellenőrzött körülmények között, és ha jól értem, a legtöbb vizsgálat ugyan azokhoz a kutatókhoz köthető, egy részük meg szimplán utánkövetés.

Na most, azért ebből olyan nagyon messzi következtetéseket még nem lehet levonni, a sarki dílertől vett gomba meg nem biztos, hogy ugyan az lesz, mint amit a vizsgálatokban használtak.

szept. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

Egy kis olvasni és néznivaló a kételkedőknek:


Netflix: How to change your mind

[link]


Quibit: A varázsgomba négyszer hatékonyabb a depresszió kezelésében az antidepresszáns gyógyszereknél

[link]


pharmaonline: Varázsgombával a súlyos depresszió is eredményesen kezelhető

[link]


Nature: Psilocybin for treatment-resistant depression: fMRI-measured brain mechanisms

[link]


Nature: Psychedelic therapies reconsidered: compounds, clinical indications, and cautious optimism

[link]

Life: A varázsgomba sok szenvedésünkre megoldást nyújthat: új kutatások készültek a hatásairól

[link]


BBC: How psychedelic drugs might treat depression

[link]


NEJM: Single-Dose Psilocybin for a Treatment-Resistant Episode of Major Depression

[link]


NCBI: Psychotherapy with Psilocybin for Depression: Systematic Review

[link]

szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 veszettkecske ***** válasza:
54%
Hát, én elolvastam ezeket a pársorosakat... mert tényleg azok, talán a pubmed és a nature kicsit több, de ezek jelenleg értékelhetetlenek, feltételes állítások, meg majd a terapeuta trippelteti a depis fazont... ez tiszta ozora nekem, esetleg powered by Harari. Lehet ezeket kutatni, de a hallucinogének, pszichedelikusak nem depresszióra valók egyértelműen. A koka származékok, vagy az mdma esetleg alkalmasak lennének erre, vagy az ópiátok amennyiben a fizikális addikciót és mortalitást ki lehetne valahogy küszöbölni...
szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veszettkecske ***** válasza:
36%

Olyan ez nekem, mint a CBD... ami mindenre is jó, de legalább jó drága.


beírom a gugliba: CBD mire jó? már adja is a maszlagot:


==============================================================================

"Milyen hatásai vannak a CBD-nek a szer használói szerint?


jobban megnyugtat, ellazít.

csökkenti a fájdalmat.

javítja az alvás minőségét.

csökkenti a depresszió és a szorongás tüneteit.

fejleszti a koncentrációt és a memóriát.

pihenteti az izmokat.

növeli az energiaszintet,

valamint az önbizalmat."

================================================================================


hát persze... valami ilyesmi fele megy ez az LSD-s, gombás sztori is...

szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes podcast-epizódok a témában:

[link]

[link]

De Magyarországon aligha tudsz olyan trialba kerülni, ahol legálisan, felügyelettel használhatnád őket.

szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%

"Komoly mentális problémákkal küzdők részére kifejezetten ellenjavallt bármilyen pszichedelikum bármilyen mértékű használata."

Ez a használótól függ, nekem pl. segített, igaz, nem annyit, amennyit vártam tőle, de megérte, mert valamivel jobb lett.

szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!