Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy kertben fémkeresővel...

Ha egy kertben fémkeresővel elkezdenék keresni miket találhatok szögeken és különböző vasdarabokon kívül?

Figyelt kérdés
Ha valaki használt már ilyen cuccot, talált-e valami érdekeset/értékeset?

aug. 23. 13:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kertben szoktam találni a földben sokszor ásás közben régebbi pénzérméket (fillér)
aug. 23. 13:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármit. Repeszdarabot, régi töltényt, hüvelyt, régi pénzeket, alkatrészdarabot, kulcsot, patkót, söröskupakot, meteoritot, akármit, ami fémtartalmú. Attól függ, milyen előélete van annak a területnek, amelyen az a kert fekszik.

Menj fel ilyen fémdetektoros csoportokba facebukon, és nezegesd meg miket találtak. Olykor-olykor egész értékes dolgok is előkerülnek, római kori pénzérmék, nyaklánc, gyűrű, aranyfog, stb.

aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 iparterület mellett lakok, amit a vh. idején nagy erőkkel lőttek és bombáztak, szóval nálam a kert tele van lőszer- és robbanóanyag maradványokkal.
aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
700 éves faluban lakom
aug. 23. 14:28
 5/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Azt azért tudnod kell, hogy ami 1711 előtti, az az államot illeti és (elvileg) a saját kertedben is csak engedéllyel keresőzhetsz.


Találni elvileg sok mindent lehet az öt éve leesett szögtől a kétezer éves római aranypénzig, de leggyakrabban XIX.-XX. századi használati tárgyak (kulcs pénzérme, szög, konzervdoboz, stb.), illetve II. világháborús dolgok (repesz, töltényhüvely, gyalásó, harcijármű, vagy repülő alkatrészek, kisebb eséllyel fegyver, de előfordulhat robbanó eszköz is!!!) kerül elő a földből.

aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Technikailag? Bármit.
aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A konyhakert részben (igaz ásóval, nem fémkeresővel) a következőket találom. (16 éve kétszer felástam és mindent kiszedtem, amit találtam). Most az éves ásás folyamán a következőket találom:

"csavaros kifli" üvege, illetve annak a teteje

Porcelán darabok

Kövek, tégla/beton darabok

Szögek, csavarok

Darab vasak

Egyszer egy kis bronz mozsárütő.

aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Porcelán(tányér) darabokat én is szoktam csak úgy random az udvarban találni, de hogy kerülnek oda
aug. 24. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamikor elásták, a talaj mozog, néha "felhozza"
aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De miért ásták el?
aug. 24. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!