Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok egy szögből...

Hogyan tudok egy szögből koszinuszt számolni?

Figyelt kérdés

Szép napot!

Szeretném segítségeteket kérni a következő problémában:

Van nekem egy szögem, pl. ami 60 fokos.

Ha számológépen beírom; akkor egészen más jön ki, mint kellene.

Cos60 fok = 0,9 - de a feladat szerint az 0,5. Ugyan ez a baj egy másiknál is; pl. Cos55 fok = 0,02 - miközben a feladat szerint az 0,57.


Valamit tudom, hogy rosszul csinálok, illetve nem tudom, hogy egyáltalán miként kell ?átváltani? a szöget, vagy fogalmam sincs mi a módszere ennek...


júl. 23. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Van tábla, meg van gép.

A gép valszeg taylor sort használ, de ez lényegtelen.


Nincs radiánra állítva a gép?

júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

"Cos60 fok = 0,9 - de a feladat szerint az 0,5"

Ennek az az oka, hogy te radiánban számolsz - szóval 60 radián koszinuszát számolod ki ( [link] ) - a feladat meg fokban kéri ( [link] ). Ugyanez a másik helyzetben.


A számológépnél állítsd át a számolási módot radiánról (RAD) szögre (DEG).

júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2, Nagyon köszönöm, sikerült. :)
júl. 23. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Érdemes megjegyezni a későbbiekre; ha beütöd, hogy cos90, és 0-t ad ki eredményül a számológép, akkor fokban van, ha valami teljesen mást, akkor pedig nem fokban. A számológépeken háromféle szögmérési mód van: a fok, a radián és a gradián (újfok). Nekünk szinte kivétel nélkül a fokos megoldás kell a számológépen, tehát nem árt, ha alapból arra van állítva.
júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!