Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai technológiával ha az...

A mai technológiával ha az emberiségnek meg lenne az akarata és nagyon akarná akkor megtudná építeni az első fúziós reaktort?

Figyelt kérdés
Éves szinten 10 milliárd eurót kapna a projekt vagy többet..

#gazdaság #energia #fúzió #olcsó energia
júl. 21. 16:37
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
92%
Több pénz befektetésével nyilván gyorsabban menne a dolog, de nem, ebben a pillanatban nem tudnánk megépíteni, és igen nehéz megmondani, hogy bármennyi pénz belefektetésével is mennyi idő kellene.
júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Mojjo ***** válasza:
92%

Sosem szoktam ide AI által generált választ linkelni, de most megkérdeztem a legfrissebb adatbázissal rendelkező AI-t amihez hozzáférek (GPT-4o, 2023 október), hogy világszerte mennyit költünk arra, hogy legyen az emberiségnek fúziós erőműve. A sok részlet konklúziója ez volt:

"A conservative estimate for the total global investment in fusion research, including all projects and operational costs, could be in the range of $30-50 billion USD or more."


Ha komoly gyorsítást akarnánk, ahhoz a 10 milliárdodhoz oda kellene gurítanunk egy nullát még a végére.

júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Építettünk már néhányat.
júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Ez meg a másik, teljesen igaz. Én kereskedelmileg fenntartható, eladható áramot vígan és stabilan termelő erőműre gondoltam, de a kérdező nem írt ilyen kitételt.
júl. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

2 minimum 4 db nullát de inkább 5-6 db


Jelenleg már létezik konkrét terv fuzios erőmü épitésre. A finanszirozás elég kevés hozzá. Még jelenleg se van igazán érdeke a kifejlesztésben a letöbb államnak. Eléggé olyan a helyzet mint amikor a férj igérgeti a feleségének hogy majd jövöhéten megcsinálja.


[link]

júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: Az az 5-6 nulla pár nagyságrenddel több lenne, mint a bolygó teljes évi költségvetése...
júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
6 Bocsi elnéztem A billiard az eddigi teljes ráforditás.
júl. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 qkker1 ***** válasza:
54%
Épülget, csak qrva drága, és nem egyszerű megoldani, hogy bírja a hőt.
júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#4Mojjo

"Ez meg a másik, teljesen igaz. Én kereskedelmileg fenntartható, eladható áramot vígan és stabilan termelő erőműre gondoltam, de a kérdező nem írt ilyen kitételt."


Én is erre gondoltam igaz nem írtam le.

júl. 21. 18:31
 10/22 A kérdező kommentje:
Szerintem csak akkor valósulna meg, ha tényleg nagy motivációja lenne az emberiségnek, vagy egy szuperhatalomnak, mint mondjuk egy hidegháborús idő. Verseny. Így történt meg a holdraszállás vagy az atombomba.
júl. 21. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!