Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért veszítette el a színét...

Miért veszítette el a színét a méhviasz?

Figyelt kérdés

Adott a képen látható 2 forma, egy időben lettek öntve, egymás mellett tároltam őket, a sellő miért lett olyan fakó? Mivel több helyen veszem a viaszt így biztos, hogy nem ugyan az a beszerzési helye...

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy kuka?


[link]



júl. 21. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne "kuka", csak mert az egyikben elbomlott a festék? Legközelebb ügyelj arra, hogy stabil festékekkel dolgozz!
júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen festékkel? Ez igazi méhviasz. Tudod, amit a méhek készítenek. Ebben NINCS semmilyen hozzáadott festék!
júl. 21. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:

És szerinted milyen méhecskék tojnak rikítós citromsárga méhviaszt?

😆😂🤣

júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kifakult viaszba valószínűleg instabil ételfestéket raktak, hogy az ezós házi-kozmetikákba is használható legyen, tehát ne jelentsen higiéniai problémát annak az emberi testel való érintkezése.


Az ételfestékeknél messze nincs olyan szigorú színstabilitási követelmény, mint például a művészfestékekre.


Tehát az ételfestékeket már kifakítja a kék fény vagy a levegő oxigénjével való hosszas érintkezés is - de legalább már megtudtad, hogy néz ki a natúr méhviasz!

júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Méhésztől vettem, én szürtem, és tisztítottam, nem előre feldolgozott vacakot vettem, még a beledöglött méheket is én vettem ki belőle... 🤷🏼‍♀️
júl. 21. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a pollentől (pl. repce) lehetett sárga. Te nem láttál még az életfolyamatok megszűnésekor kifakuló virágot? A természetes színanyagok többsége könnyen lebomlik!
júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veszettkecske ***** válasza:
100%

Ezt a google írta a "méhviasz színe" keresésre:


"Megjelenése: Sárgás színű, szobahőmérsékleten körömmel karcolható, viaszos tapintású. Színe a szinte fehértől a közép barnáig változhat, a felhasznált lépek, az olvasztás és tárolás módjainak függvényében."


Több oka is lehet. De az olvasztás utáni színváltozást már én is tapasztaltam.

júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veszettkecske ***** válasza:
100%
Nem kuka, jó az, szép is, ha kérdezik mond, hogy különböző színű méhviaszok vannak. Ez természetes.
júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy több féle méhviasz van. A színének az intenzitása függ a begyüjtés helyétől és idejétől. De olyannal még nem találkoztam hogy ebből, amit most ide linkelek lesz olyan fakó, mint amit a kérdéshez csatoltam. 🙁


[link]


Van egy figurám, ami ennél régebbi, és még a mai napig élénk sárga. 🙁 Semmi sem történt a szinével, pedig az a polcon van, nem volt eltéve dobozba sem.

júl. 21. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a méhekkel, hogy milyen virágról gyűjtsenek legközelebb.
júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!