Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a legnagyobb rejtély a...

Mi a legnagyobb rejtély a tudományos világban ami megfejtésre vár?

Figyelt kérdés

júl. 20. 14:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

A 10-es fakt tényként állítja, hogy szimulációban élünk. Ez így ugyanúgy csak egy mendemonda, egy közhely, mint az, hogy a lottón nem lehet nyerni mert manipulálják. Sem cáfolni sem megerősíteni nem lehet. Ilyen a szimuláció kérdése is.


Én inkább ezt tartanám a legnagyobb rejtélynek, hogy szimulációban élünk-e vagy sem.

júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Hol az univerzum széle (van-e egyáltalán széle)? Van-e több univerzum? Ha van vége az univerzumnak, mi van az univerzum határa mögött? Ha határa van, az nem azt jelenti hogy valaminek lennie kell mögötte hogy egyértelmű határt húzhassunk (a semmi is valami tulajdonképpen) ami azt jelentené hogy az univerzumnak mégsincs határa?
júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

A hétköznapi életben nagyon sokan szeretnek olyan kérdéseket feltenni, ami valójában nem megválaszolható. A tudományos világban nincs rejtély, a hétköznapi ban van.

A tudományos világ (már a valóban tudományos, nem pedig az annak hitt) a természetet (emberi környezetet, univerzumot stb.) vizsgálja. Vizsgálati módszere a megfigyelés, mérés, és megállapítás. Utóbbit akkor ismeri el, ha megismételhető és ugyanazt az eredményt adja. Rejtélyszámára nem létezik, azt viszont természetes állapotnak tartja, hogy adott pillanatban a világról egyes dolgokat jól ismer, másokat kevéssé, megint másokról még csak azt se tudja, létezik-e. Éppen ezért a tudományos világ felelős képviselői csak olyan állításokat vizsgálnak, ami valahogy úgy kezdődik, "a tudomány jelenlegi ismeretei szerint...". A többi állítással szimplán nem érdemes foglalkozni, mert az emberi élet rövid, idejét érdemes hasznos dolgokra fordítani.

A hétköznapi világ számára van rejtély, minden olyan dolgot szokott érteni alatta, amit nem tud megmagyarázni, pedig szeretne. Akkor is, ha nem lehet megmagyarázni, ugyanis nem nagyon szereti elfogadni, hogy "még nem tudjuk". Erre olyan válaszok szoktak születni, hogy "pedig van válasz", "valaki csak tudja", sőt "de én tudom". Ez egy természetes állapot, kíváncsiságnak nevezzük, és a fejlődés egyik legfontosabb motorja.


Néhány példa a "rejtély" és a "fogalmam sincs" összemosására:

- halál utáni élet - nincs ilyen, a halál szó jelentése, "vége az életnek".

- Rákot miért nem lehet gyógyítani - már jó régóta (évszázadok óta) lehet, de ma még nem az összeset. Ennek oka, hogy az emberitudás véges, de növelhető.

- vannak e a testi betegségeknek lelki okai - hogyne tudnánk, vannak. De nem mindet ismerjük.

- sötét anyag, energia - nem rejtély, hanem kellően nem ismert dolgokra használt szavak.

- Miért létezik a világegyetem - nem rejtély, félreértés. A "miért" arra keresi a választ, mi a cél. A természetnek nincs célja, működése van.

- mindenségelmélet - nem rejtély, hanem az emberi agy olyan törekvése, hogy a világ működését egyetlen dologgal írja le. Figyelmen kívül marad, hogy a dolgokból a bonyolultságot nem lehet kitranszformálni, csak át. Vagyis minél inkább e működést "egyként" akarjuk elírni, az annál bonyolultabb lesz, néha jobban, mint a sok együttvéve.

- első tényleges élőlény - nincs ilyen, mert az eltérő nézetű emberek ebben nem fognak konszenzusra jutni. Ehhez ugyanis definiálni kéne az életet úgy, hogy minden, amit az emberiség élőnek tart, benne legyen, és minden, amit nem tart annak, kizárt legyen. Azaz a világ minden dolgában egy sokszínű emberiség értsen egyet. Az én kérdésem, létezik ilyen emberiség?


Ha nemcsak e kérdés válaszait vizsgálnám, hanem mondjuk az elmúlt hét kérdéseit, a fél életemet ezzel tölthetném.

júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 veszettkecske ***** válasza:
31%
Gravitáció, élet, öntudat.
júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Mi a célja az evolúciónak azzal, hogy egyedül az ember tisztában van azzal, hogy nem tart az élet örökké? Ugyebár az állatok nincsenek tisztában ezzel, az embereknek miért kell ezzel tisztában lenniük?
júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
9-es de jókat írt.Mindegyik létező dolog vagy megtörtént esemény a tudomány meg nem tudja megválaszolni.
júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
Ki az a vadbarom primitív frusztrált lelkinyomoronc seggfej, aki minden választ lepontoz? Holott tök jó válaszok jönnek. (Istenem, miért nem lehet ezt az idióta pontozást kivezetni a gykról?)
júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
Picit javítottam. Minden releváns választ felpontoztam, így néhány már "zöldben" van.
júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

#17 - a felpontozásaid rendben vannak - de engedd meg, hogy megjegyezzem, a #9 jobbára orbitális blődségeket irkált.


Példának említsük meg a HAARP projektet, mely később meglehetősen publikussá vált. A cuccok mibenlétét részletesen bemutatták a hivatalos weboldalukon, meg látogatásokat is szerveztek a nagyközönség számára, hogy ne nyafogjanak annyi szamárságot!

júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!