Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elszorított testrész leesése?

Elszorított testrész leesése?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egy cikkben, hogy egy kisbabának a lábujja köré hajszál tekeredett és a szülők nem vették észre, ezért leesett a lábujja. 😵‍💫 Ez igaz lehet? Mert azt el tudom képzelni, hogy elhalt, de hogy le is esik? Bár a babáknak még nincs olyan csontozata mint a felnőtteknek, az is igaz.

jún. 21. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajszál erre biztosan nem elég. Inkább egy szülészeti jelölőcetli zsinórja lehetett, ha tényleg megtörtént a dolog, de ez se valószínű, mert inkább csuklószalagot használnak.
jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hajszál ehhez túl gyenge. De egyébként igen, ha teljesen (és elég erősen) elkötsz egy ujjat, az el fog halni és idővel le is eshet. Kecskék és birkák herélésére használnak is olyan módszert, ahol egy erős gumigyűrűvel elszorítják az állat herezacskóját a tövénél, aztán az egy idő elteltével leesik. Csontokat és porcot tartalmazó testrész persze nehezebben esik le, de le tud az is.


Ezt önmagukon kipróbáló emberek elmondása alapján viszont ez borzasztóan fájdalmas. Ami logikus, mivel a szorítás csak a vérkeringést zárja el, az idegi ingerületvezetést nem. Ebből adódóan a történet már ott megbukik, hogy ezt nem tudnák a szülők nem észrevenni, ugyanis a baba megállás nélkül ordítana a fájdalomtól, potenciálisan napokig, amíg a szövet kellően elhal, hogy már az idegek se működjenek. Ha a gyereked órák óta üvölt és nem tudod mi baja van, be fogsz vele menni a sürgősségire.

jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

„Azt olvastam egy cikkben...”


Oké, mi is szivesen elolvasnánk, hol az a cikk?

jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Durva ez a herélős sztori 😵‍💫 köszi az infót, nekem is furcsának hangzott😀 meg már azért gondolom azt észre veszik a szülők ha nagyon bepirosodik...😅 onnan azért még idő mire elhal gondolom (bár nincs eü végzettségem)

Hát honnan tudjam már, olvassál újságot hátha belebotlasz😅 egyébként hazudtam és le akarom bénítani a gyerekemet... vagy mégis mit gondolsz?

jún. 21. 18:39
 5/6 anonim válasza:
Olyan, nincs, hogy ne vennék észre (ráadásul a hajszál ehez gyenge). Ez nem egy-két nap, mire annyira elhal egy testrész, hogy le is essen. Elméletben előfordulhat, hogyha valami rátekeredik és nem szedik le, akkor az a testrész elhal, majd utána egyszer leesik (ahogy írták: csontos, porcos testrésznél ez nehezebben is megy). De az, hogy ennyire ne vegyék észre ahoz olyan fokú elhanyagolás kéne, amit elképzelni is nehéz, mert fájdalmas és látványos folyamat.
jún. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak valami Blikk szintű szennylap hozhatott le, nyoma sincs az interneten hasonló esetnek, kamuhír.
jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!