Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki felvilágosítana, hogy...

Valaki felvilágosítana, hogy bizonyos injekciókat milyen testrészbe adják be és miért?

Figyelt kérdés

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ha egy ember injekciót kap (tűvel sé a tűn keresztül befecskendezve) akkor a leggyakoribb fajtákat hova és miért pont oda adják be?


Fájdalom csillapító:

Oltás:

infúzió:


igazából erre a háromra lennék kíváncsi. Tehát hogy izomba, vagy vénába, vagy hova adják be?! Kérdésem tudományos jellegű, nincsen semmiféle káros szándékom semmilyen injekcióval sem, csupán érdekel. Köszönöm


2022. febr. 12. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az injekció beadásának helye befolyással van a hatóanyag felszívódási idejére. Kis mennyiségű hatóanyagot, melytől lassú felszívódást várunk el, érdemes lehet bőrbe vagy bőr alá adni. Ennek a módszernek óriási előnye, hogy nem roncsolja egy vastagabb ér falát. Utána az intramuszkuláris injekció jön a sorban.


Ha az egész testre gyors és egyenletes kihatást akarunk, akkor vénás injekciót használunk. További fontos tulajdonsága az ilyen érbe adott injekciónak, hogy nagy mennyiségű oldat (akár több liter) beadása is lehetséges, ezért folyadékpótlásra is alkalmas.


Nagy hátrány viszont az érfal átszúrása, ami veszélyes. Ezért csak felelős személyre szabad bízni az ilyesmi beadását, bár a legtöbb jó szellemi képességű laikus is biztonsággal képes rá, ha látta már néhányszor az eljárást. Ha rendszeres érbe-injekciózásra van szükség egy hosszabb kezelés esetén, akkor katétert ültetnek be, hogy mérsékeljék az erek károsodását.


Vannak még speciális injekciók is, pl. kontrasztanyagok beadása CT vizsgálatkor, vérátömlesztés, stb. - de ezek már szakorvosi témák.

2022. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fajdalomcsillapito: nem erzestelenitore gondolsz? Azt altalaban helyileg, azaz a fajdalom helyere. Altalanos fajdalomcsillapitot pl. vesegorcs eseten infuzioban.


Oltast altalaban izomba, mert annak a celja a szervezet sajat immunrendszerenek bebikazasa, es amugy megfeleloen lassitja is a beadott anyag szetterjedeset, hogy legyen ido reagalni.


Infuziot venaba, az infuziokban alkalmazott gyogyszerek altalaban nagyobb mennyiseguek (akar fel-egy liternyi is lehet), izomba kb. lehetetlen beadni, a venaba meg szep lassan becsorog. Arteriaba nyilvan azert nem, mert ott a vernyomas hamarabb nyomna vissza a tube a vert, minthogy a gyogyszer bejutna.

2022. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
#2 Perifériás artériába azért sem jó injekciót adni, mert onnan egy konkrét testrész hajszálereibe jut a hatóanyag, és leginkább az ottani szövetekre - tehát helyileg - fejti ki a hatását.
2022. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2: háát nem tudom, én arra a fájdalomcsillapítóra, ami a katonai elsősegély csomagban van tűvel. Escape from tarkovval játszom mostanában aztán kíváncsivá tett, hogy mennyire realisztikus a gyors fájdalomcsillapítás:


[link]

2022. febr. 12. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy kitalalt dolgokrol beszelgetunk? Akkor igazabol mindegy mi a valosag, a jatekban barmi lehetseges meg annak az ellenkezoje is.
2022. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hátőő nem tudom mit értesz kitalált alatt, én csak arra vagyok kíváncsi, hogy amit a játékban látok az mennyire azonos a valósággal :)
2022. febr. 13. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Szoval, JATEK. Erted, pont annyi koze van a valosaghoz mint annak, hogy egyszerre van nalad 2 Desert Eagle, 1 AK-47, mindegyikhez kb. 1500 tolteny, 20 kezigranat mert craftoltal magadnak zsakot amiben hordhatod, plusz 3 dinamit meg egy pancelokol a hozzavalo 9 raketaval. Ja, es persze a medkit az kb. 0.1 sec alatt hat es ha betolsz harmat, akkor minden serulesed azonnal meggyogyul es a verzes is azonnal elall.


Hany eves vagy, 13?

2022. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jolvak, oke, elnézést, nem tudom miért, de elnézést :D a kérdésben az áll, hogy érdekel hova adják be az injekciót és ha a játékban beadja valahova akkor az jó helyen van-e. Csak ez érdekelt, nem tudom hogyan keverted bele azt, hogy emberfeletti képességekkel rendelkezik a játékos és szinte végtelen hátizsákkal
2022. febr. 13. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!