Az optikai szálban, ami sugárzás lehet, az a fény (ami nem kelt maga körül mágneses teret), az maga az üvegszálon belül terjed ("pattog"):
csak az üvegszál végén lép ki (ami kilép, az is kis teljesítményű, 10 mW alatti, sőt nagyon életszerűtlen, hogy abba te direkt közelről belenézzél), ráadásul az üvegszál oldala általában burkolva van, így ott abszolút nem tud kijutni.
3-at annyival egészíteném ki, hogy ami kilép, nem csak kisteljesítmény, hanem még nagy eséllyel már valamilyen szinten szórtfény. Ugye a laserben is az a veszélyes, ha az a teljesítmény egy pontra koncentrálódik.
Volt egyszer az iparban egy profilmérögép, lézerrel tapogatta le a felületet, ott is csináltunk komoly elöírásokat, a gyártók meg szemüveg nélkül szerelgették, mert hogy ott már vonalat világított meg, mint a szintezök, és a vonara már eloszlik a teljesítmény, és úgy már ártalmatlan.
Ennekellenére kellenek az elöírások, mert akkor már késö bánat, ha valami müszaki hiba miatt mégiscsak összeszabdalja az idegeket, és nem tudja a delikvens, hogy miért lát az élet hátralevö részében csíkokat pislogáskor.
Lézer leddel világítják be általában 850nm, 1300nm és 1550nm hullámhosszokon.
Aztán ez tükrözödik a falon többszörösen, interferálódik, úgyhogy szerintem ami kijön az talán annyira már nem is lézer.
8 akármennyire is elkerüljük a koeherenciát, a tipikus csillapítason nem változtat:
A rajzon egyértelmüen látszik, hogy 1000-1200 közt van egy minimum, 1300-1400 közt, meg 1500 körül. Nem véletlenül használják ezeket ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!