Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen események hatására...

Milyen események hatására tudna kipusztulni az emberiség?

Figyelt kérdés

Én egyedül csak a világűrből jövő veszélyekben látok akkora potenciált, hogy abba mindenki belehaljon (pl. egy kisbolygó nekünk ütközik).


Egy atomháború még az emberiség felét se nagyon vinné el. Gondolom valami szupervírus ellen is tudnánk védekezni, biztos maradna elég túlélő.


2024. máj. 17. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Hamis vákuum megszűnése.

De ilyenkor a naprendszerből se sok maradna.

2024. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Az űrből sok veszély leselkedik, de igazából kicsi rájuk az esély. Egyedül a Nap vörös óriássá alakulása biztos veszély ránk nézve.


Ezen kívül simán kinyírhat minket az hogy teleszemeteljük a bolygót. Egy globális kihalás sorozat után nehéz lenne fennmaradni

2024. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy saját túlnépesedésünkből származó globális ökológiai válságba sikerült kerülnünk, ami egy nagy fajkihalási hullámot indított be, márpedig mi is csak egy faj vagyunk a bioszféra szervezetében. Az élőhelypusztulás és klímaváltozás a járványok és az agresszió elsősorban a globális társadalom rendszerének az összeomlásával fenyeget, a civilizációnk, gazdaságunk az ami nem marad fenn, mert jelen állapotában nem fenntartható és a fenntarthatóvá tételéhez pedig nem vagyunk képesek globálisan összefogni. Mivel az ember ma már társadalmi lény, a társadalom működőképessége nélkül nem tud fennmaradni. Ez szerintem nem azt jelenti, hogy minden egyes ember egyszerre kihal, hanem azt, hogy lezüllünk egy posztcivilizációs szintre és olyan körülmények között már nem leszünk versenyképesek, lassan kiszelektálódunk. Persze néhányan még sokáig eltengődhetnek a romokon, de az már nem az az emberi élet lesz, amit mi ismerünk.
2024. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

"posztcivilizációs szintre"

Tévedés, középkori szintre. Ez az a tudás, ami az egyes ember fejében is elfér.

Aztán innen szép lassan - de nagyon lassan - fejlődhetünk.

2024. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Az emberiség sohasem fog teljesen kipusztulni és a mostani civilizáció sem fog eltűnni. Még ha nukleáris tél következne is be, vagy kitörne egy szupervulkán, ami elsötétítené az atmoszférát, pl. Izlandon vígan menne tovább az élet. Víz- és geotermikus energiából korlátlan mennyiség áll rendelkezésükre, és ha van ingyen energia, akkor üvegházakban bármit meg tudnak maguknak termelni, akár banánt is.
2024. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 4. Sajnos nem hinném, a középkorban az emberek értettek azokhoz a dolgokhoz amik akkor kellettek. A mai ember azokhoz a dolgokhoz (földművelés vegyszerek és gépek nélkül, szerszám-kovácsolás, kézműipar, gyógyítás gyógynövényekkel, kéziszövés, lentilolás, fonás) már régen nem értenek.
2024. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De ez a tudás még megvan, csak kevesen ismerik. Viszont, ha szükség van rá, gyorsan előkerülne.
2024. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Egy fajspecifikusan pusztító mesterséges szupervírus vagy baktérium nagyon jó eséllyel kiirthatná az egész emberiséget - de ilyet leginkább már csak akkor engednének ki a laborból (katonai megfontolásból), ha már volna rá valamilyen, legalább részlegesen hatékony ellenszer - tehát az "elit" egy kis része túlélné még ezt is.
2024. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Tévedés azt hinni, hogy az emberiség rendelkezik azzal a tudással, hogy bármilyen katasztrófát képes túlélni.

Az is tévedés, hogy a túléléshez elegendő néhány év, vagy évtized távlatáig gondolkozni, lehet az akár több ezer éves folyamat is.

Volt már a Föld történetében olyan korszak, amikor olyan mennyiségben lecsökkent a levegő oxigéntartalma, metánnal telítődött, forró volt a légkör több ezer éven keresztül, amit a technológiánkkal sem valószínű, hogy képesek lennénk túlélni, nem néhány évet kellene átvészelni, hanem több ezret.

Több milliárd ember tudását nem lehet kis létszámra zanzásyítva a föld alá vinni, és menedékekben átvészelni évszázadokat, vagy évezredeket, ha a bolygó felszíne élhetetlen.

A Föld geológiailag most viszonylag nyugodt periódusban van, de ez nem volt mindig így, és nem is biztos, hogy így lesz mindig, sőt...

Egy intenzív, hosszú ideig eltartó nagy méretű aktív vulkánkitörésekkel, földrengésekkel teli időszakot sem biztos, hogy túl tudna élni az emberiség.

A szibériai trapnak nevezett vulkáni kiömlés a kutatók szerint kb 1millió évig tartott, és az okozta a legnagyobb tömeges kihalást, az élőlények 95 százaléka pusztult ki.

A kérdés ugye nem az volt, hogy egy ilyen katasztrófa menyire elképzelhető, vagy időszerű most.

Remélhetőleg nem az, bár a szuper vulkán kitörés esélyét most sem zárják ki, az egyik tőlünk nem is olyan messze, Nápolynál szunnyad.

Egy szuper vulkán kitörés még csak lokálisan okozna katasztrófát, de a Föld belső energiája is képes lenne az élhetetlenség határára sodorni ismét a légkört.

Elcsépelten hangzik sokak számára, de a globális felmelegedés sem ok nélkül aggasztja a kutatókat.



Szíbériai trap:

[link]

2024. máj. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

"tehát az "elit" egy kis része túlélné még ezt is."


Meddig élné túl egy minimálisra lecsökkent népesség, beszűkült genetikai állománnyal?

100 év? 200 év?

A kihalási események jellemzően nem gyorsan lezajló folyamatok voltak, elhúzódó, lassú folyamatok során dőltek el, hogy a győztesek, vagy a vesztesek közé került-e a faj.

Egy biológiai fegyverrel, vírussal, baktériummal nehéz lenne gyorsan kiírtani az emberiséget, mert valószínűsíthetően lennének olyanok, akinek a szervezete megtalálná az ellenszert, esetleg még immunissá is válna az adott betegséggel szemben, amit különben sem egyszerű elterjeszteni a Föld minden eldugott szegletébe.

Sokan azt hagyják figyelmen kívül hogy a jelenlegi tudásunk is vissza zuhanna, ha az emberiség létszáma gyursan zuhanna vissza a töredékére.

Nagyon sok olyan dolog van, amit ma természetesnek veszünk, hogy vannak, pl gyógyszerek, mikrochipek, de ezek előállítására, legyártására csak egy arra kiképzett szűk kör képes, és ha egy valódi katasztrófa következtében a homo sapiensek száma lecsökkenne mondjuk 1 millióra, nem biztos, hogy képesek lennének műszereket, gépeket, gyógyszereket is gyártani.

Az 1 millió nem kevés, onnan vissza lehet fejlődni, de a kihalás kérdése nem néhány generációs.

Lehet eseményláncolat a következménye egy katasztrófának, ami nagyon hosszú időszakon ívelhet át, még a dinoszauruszok sem egy nap alatt haltak ki.

Egy lecsökkent oxigéntaetalmú légkörben, ahol a széndioxid, metán van túlsúlyban, elméletileg az ember a technikai tudásával képes élhető feltételeket megteremteni.

De meddig tudná azt fenttartani?

A felszínen elpusztulnak a növények, állatok, azok nélkül elpusztul a talaj, nincs élelem.

A föld alá bújva meddig lehetne kis létszámokban elvegetálni?

Nem biztos, hogy ott csak néhány évet kellene átvészelni.

2024. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!