Intelligens dinók létezhettek?
Ha olyan intelligensek voltak, miért nem volt technologiájuk? Miért nem bányásztak, használtak fémeket?
Nem, ha lett volna előttünk bármilyen technológiai civilizáció, annak meglennének a nyomai. A kőzetekben meglenne a nyoma különféle anyagok felhalmozódásának.
De honnan tudod, hogy lennének nyomai? 65 millió éve kipusztultak ha igaz! Sose tudjuk meg bányásztak-e meg ilyenek. Akár bányászhattak is, miért be? Nem lehet kizárni.
Szóval ennyi idő után félreérthetőek is lehetnek a nyomok, mert lehetetlennek tűnik, nem is számolnak vele akik vizsgálják a köveket. Így értettem.
3: alattad írják, hogy 65,5M, na mindegy! De ne keverjük ide a madarakat, se holló, se csirkét se semmi más wannabe dinót kérlek
4: érdekes! Mint látom ez elmélet, vagyis játék volt csak részéről ha jól értem. Régi intelligens dinókra gondoltam, nem gyíkemberekre természetesen, bennük én nem hiszek
"Sose tudjuk meg bányásztak-e meg ilyenek. Akár bányászhattak is, miért be? Nem lehet kizárni."
Ki lehet zárni.
Ha ők bányásztak volna, akkor nekünk már nem lett volna lehetőségünk rá.
Az ókor technológiájával csak mindig egy bizonyos mélységig tudták az ásványkincseket kitermelni. Először külszíni fejtések nyíltak, aztán ezek bezártak, amikor eljutottak a lehetőségeik határáig.
Hérodotosz ír ilyen bezárt bányákról, amelyek kimerültek.
Technológiai fejlődés az ókor évezredei alatt is volt, így néhol később újra megnyíltak a bányák, amíg végül azok is ki nem merültek.
A magyar vasművesség híres volt a középkorban, mindenhol vasbányák voltak az országban, ezt őrizték meg a helységnevekben a 'vasvárak', vagy pl Vonyarcvashegy, ám ezek is mind kimerültek, ahogy az európai bányák is mind, beleértve a szénbányák zömét és a ma is működő ásványi anyag kitermelés is csak a modern technológiák által lehetséges, azokat ókori módszerekkel lehetetlen lett volna kitermelni.
Például bőven van még arany a középkori Anjou királyaink gazdagságát biztosító bányákban, amikor Magyarország látta el nemesfémmel egész Európát, csak már nem olyan koncentrációban, így a régi módszerekkel nem lenne rentábilis ott bányászni, ám modern módszerrel igen, igaz időnként kiciánozzák a Tisza élővilágát a szennyvízzel és dél-Afrika korábban bezárt aranybányái is újra megnyílnak, mert ott is bőven van még arany, csak lejjebb kell menni pár km-el, ezért keszonoznak, meg használják a vízbetörés elleni technikákat, amit a mélyépítésben szereztek a közelmúltban.
A Földön van még bőven nyersanyag, csak mindig a könnyen megszerezhetők fogynak el, ez minden korra jellemző.
Onnan tudhatjuk biztosan, hogy semmilyen más civilizáció nem termelte ki előttünk az ásványkincseket, hogy nekünk volt erre lehetőségünk, hogy számunkra mindig rendelkezésre állt mindenből annyi, hogy tovább tudjunk lépni és egyre komolyabb technológiai szintre juthattunk, ami által a lehetőségeink is tovább bővültek.
7: jó, akkor csak olyan középkori szintű civilizáció pl, az lehet nem derülne ki, hogy bányásztak is, mert évmilliókról van szó.
8: ismerem az írót, most a Háromtest-problémát szeretném olvasni, utána jöhetnek a dinók, de változhat a sorrend
A négyes hülyeséget írt a 66,5 millió éves adattal. 2013 óta a 66 az elfogadott. [link] Persze ez változhat a jövőben, de jelenleg 66 millió év a középértéke a lehetséges időpontoknak.
Madarakat pedig ide kell keverni, mert dinoszauruszok. Törzsi szinten, akár kőeszközöket használó fajok lehetséges, hogy voltak. De ahogy a hetes írta, fejlett, rengeteg fémet használó civilizáció lényegében kizárt, meg maradtak volna a nyomaik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!