Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az függ valamitől, hogy...

Az függ valamitől, hogy milyen gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés

Vannak napjaim, amikor nagyon gyorsan eltelik az idő, de van hogy alig akar menni. Ez fugg kedvtol, vagy barmi mastol?


En azt vettem eszre, hogy miota csajozgatok, 1-2 hete kezdtem. Ezen a heten, eddig ez a 3 nap, villamgyorsan eltelt. Nem vagyok boldog, de szomoru sem, esetleg egy talan faradt. Nem hiszem hogy bekepzelem.

(Tema nem tudom jo-e.)


2010. okt. 27. 17:54
 1/7 anonim válasza:
Az idő mindig ugyanolyan gyorsan telik. De ha elfoglalod magad, kevesebbnek érzed.
2010. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az idő múlása nem állandó. Egy hozzád képest gyorsan (fénysebességhez közeli) sebességgel mozgó koordináta-rendszerben másképp telik az idő. Sőt, erős gravitációs térben is másképp telik. Pontosabban ha benne vagy a kérdéses rendszerben (akár gyorsan mozogsz, akár erős körülötted a gravitáció), akkor nem veszed észre, hogy megváltozna az idő múlása, viszont egy külső koordináta-rendszerből (vagyis amihez képest gyorsan mozogsz, vagy amihez képest erős a gravitáció) nézve másképp telik az idő.

Ez a tudományos magyarázat: igen, az idő tud különbözőképpen telni. Az viszont, hogy az állandó "sebességű" időt hogyan éled meg, egy másik dolog... Ez javarészt azzal függ össze, hogy hogyan telnek a napjaid. Ha van időd az órát figyelni és unatkozni, akkor borzasztó hosszú lesz mindegyik. Ha viszont el tudod foglalni magadat, akkor igencsak gyorsan telik az idő.

2010. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valójában nincs is olyan, hogy idő. Kauzalitás van. Az idő csak egy mankó az agyunk számára, hogy az ok-okozati összefüggéseket rendszerbe foglaljuk. :)
2010. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

De van olyan hogy "idő". Nem csak hit kérdése, hogy mi is az.

A matematikában egy megváltoztathatatlan állandó, de ez fizika.

Most írhatnék nagy misztikumokban és megmagyarázhatnám furcsa szavakkal, aminek nem látom értelmét.

Gondolj arra, hogy mindennek van eleje, és vége, így az időnek is, ez pedig kizárja, hogy azt mondjuk: az idő állandó.

Az idő igenis változik a gravitációs energiától, és a fénysebességhez közeli sebesség elérésekor, jól írták le előttem.

Rejtélyes és érdekes dolog az idő.

2010. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az idő attól is függ, hogy éppen milyen a lelkiállapotod. persze ugyanolyan ütemű, csak te érzed gyorsabban elmenni, vagy lassabban.

ha pl. unatkozol, vagy izgulsz valamiért, félsz egy helyzettől, unatkozol, akkor lassan megy az idő. de csak így érzed.

Ha jól érzed magadat,azt csinálsz amit szeretsz, vagy sok a dolgod, sietsz, akkor gyorsabbnak érzed.

2010. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bumbi02 ***** válasza:

pl az idömulásának "érzete" függ attól is h van-e mit csinálnod.. erre példaként egy átlagos hetemet tudom felhozni, észre se veszem h már november lesz, mert iskolába járok minden nap fél3ig, heti 5 különóra, heti 2x8 óra munka szombaton-vasárnap házimunkák,tanulás, barátnő.. és azt veszem észre h már megin hétfő van...


de eccer néztem egy müsort amiben egy két hónapos kisérlet során mutatták be h az ember testhőjétől is függ h mennyinek érzi az annyit.. hogy mig az ember hidegbe van sokkal lassabbnak érzi az idöt, mint amikor melege van.. ha jól tudom:) nem vok fizikus , se metafiziku:))

2010. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De van olyan hogy "idő". Nem csak hit kérdése, hogy mi is az."


Szép. Levezetés? Bizonyítás? Mert a nélkül ez csak hit kérdése. Éppen hogy'! :D


Amit hétköznapi szavakkal időnek titulálunk, nem más, mint ahogy változások zajlanak le a környezetünkben. Egyik következik a másikból, de atomfizikai szinten az egész hirtelen értelmetlenné válik. Erre mondom, hogy egy mankó csupán. Míg a te szinteden megfigyelt világban a változások jól definiáltak, addig a szubatomi szinten sok a valószínűség. Ezek adódnak össze, míg a hétköznapi szintünkön azt gondoljuk, hogy valami szükségszerű. Pedig csak nagyon valószínű. Se több, se kevesebb.


Az "idő"-t, ami szerinted "van" hogyan is méred? Valójában változások megfigyelésével. Az óra ketyeg, a kvarc rezeg, a nap körbejár, a víz folyik, a homok lepereg. Ezek. változások. A változások vannak. Az idő csak egy szó. Önmagában nincs. Csupán egy "hit" egy közmegegyezés arra, hogy miképp mondjuk azt, hogy valami előbb volt, a másik pedig csak aztán következett. Mert az össze kauzalitást képtelenek vagyunk felfogni. Ehhez az emberi agy kevés. De ettől még ott van. Sőt! CSAK EZ VAN OTT. Az idő meg egy szó, semmi más.

2010. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!