Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van a Svájci részecske...

Mi van a Svájci részecske gyorsítóval?

Figyelt kérdés

Nagy volt a hírverés amikor elkészült, ill amikor műszaki hiba miatt mégsem indították be, de azóta nagy a csend.

Van fekete lyuk, vagy nincs, és beváltotta-e a tudósok reményeit, azaz megérte megépíteni annyi pénzért.


2010. okt. 25. 12:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Az, hogy te valamiről nem tudsz, az még nem jelenti azt, hogy ne lenne.

[link]

Olvass.

2010. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves MrMultiErudite!

Látom nem nagyon érted a modern fizikát, ezért megpróbálom elmagyarázni. Az idő nem azért lassul, hogy ne tudd túllépni a fénysebességet. Mit szólnál, ha azt mondanám, hogy a fotonok számára áll, vagyis nem telik az idő? A fénysebességet azért nem lehet átlépni, mert van egy képlet, miszerint a relatív tömeg = a nyugalmi tömeg, és az 1-(v^2/c^2) gyökének hányadosával. Ha v=c, akkor a tört nevezőjében 0 lenne, de a nullával való osztást nincs értelmezve. Ha v>c, akkor pedig egy negatív valós számból kéne gyököt vonni, ami szintén lehetetlen. A foton azért haladhat c-vel, mert neki nics nyugalmi tömege, tehát ez a képlet nem vonatkozik rá. (Egyébként a hossz- és idődilatáció képlete is hasonló, azokra is ugyanez vonatkozik.) Nyugalmi tömeggel rendelkező test vagy részecske azért sem értheti el a c-t, mert ehhez végtelenül sok energiára lenne szüksége. Mindezt csak a tisztánlátás végett írtam le, annak pedig, aki korábban is azt mondta, hogy hülyeséget irkálsz, igaza van.


Az eredeti kérdésre pedig az a válaszom, hogy működik, csak amióta kiderült, hogy mégse fogja elpusztítani a Földet, azóta a kutyát nem érdekli, mi van vele.

2010. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló már megmondta a frankót, csak annyival egészírteném ki, hogy az idődilatáció bizonyításához nem kell feltétlen az lhc- t felhasználni.

a sebesség okozta időváltozást már ki lehet mutatni a földön álló vs repülőn ülő ember esetében is, de pl. figyelembe veszik a gps műholdaknál is.

az meg tipikusan az ok és okozat összekeverése, amit ezzel kapcsolatban írtál. ("azért van az idődilatáció, hogy ne lehessen túllépni a fénysebességet")

2010. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
20:37es, köszönöm.
2010. okt. 26. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!