Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van a Svájci részecske...

Mi van a Svájci részecske gyorsítóval?

Figyelt kérdés

Nagy volt a hírverés amikor elkészült, ill amikor műszaki hiba miatt mégsem indították be, de azóta nagy a csend.

Van fekete lyuk, vagy nincs, és beváltotta-e a tudósok reményeit, azaz megérte megépíteni annyi pénzért.


2010. okt. 25. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A hadronütköztető köszöni jól van, működik, a kísérleti eredményeket félévenként publikálják.

Fekete lyuk (olyan méretű, ami a Földet veszélyezteti) nem keletkezhet állítólag.

Reméljük!

2010. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Igazából egy baleset miatt nem hallani róla. Az ütköző részecskék lyukt ütöttek a téridő-kontinuumban és az egész bolygó egy párhuzamos dimenzióba került át, a részecskegyorsítót kivéve. Így gyakorlatilag most nincs itt a Földön.
2010. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Igen, sok dolgot koszonhetunk neki, tobbek kozt az internetet is. De ami a kiserleti eredmenyeket illeti, ott is sok attorest hozott. Peldaul kiserletileg is kimutattak, hogy gyorsan -fenysebesseg korul- halado reszecskek tovabb elnek mint amugy, szoval a gyorsan halado test szamara az ido lassabb, mint a kornyezete szamara. Ez azert is van, hogy ne lepd tul a C-t.
2010. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem én a tréfát, de komolyan kérdeztem, mert ez nem a humor rovat.
2010. okt. 25. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
En komolyan beszeltem......
2010. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, sok dolgot koszonhetunk neki, tobbek kozt az internetet is."

az internetet az lhc- nek köszönhetjük?? ez valami vicc, igaz?

"...Peldaul kiserletileg is kimutattak, hogy gyorsan -fenysebesseg korul- halado reszecskek tovabb elnek mint amugy, szoval a gyorsan halado test szamara az ido lassabb, mint a kornyezete szamara."

az igaz, hogy az idő függ a sebességtől, de ezt már régen kimutatták, nincs benne semmi novum.

"Ez azert is van, hogy ne lepd tul a C-t."

hát, nagyon nem azért van...

a többi stimmel :-)

2010. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Igen, sok dolgot koszonhetunk neki, tobbek kozt az internetet is."

Egy picit azért igaza van neki, mivel egy, a CERN-ben dolgozó fizikus kezdte el fejleszteni az internetet, hogy az ott begyűjtött adatokat gyorsabban el lehessen érni. Talán a 60-as években indult ez, de a dátum nem biztos.

Utánna, ahogy világszintűvé lépett elő az internet, a CERN kilépett a fejlesztéséből, és nem kért érte jogdíjat...

Tehát még az internet is a fizikusoknak köszönhető ;)


Egyébként már én is kezdtem érdeklődni az eredményeikről, csak eddig nem találtam semmit. Továbbra is keresik a Higgs-bozont...

2010. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

az igaz, hogy licklider az egyik, aki az internet ősét, az arpanet- et létrehozta, de a kutatásban és a fejlesztésben sokkal inkább a hidegháborús logika által inspirált politika volt a "hunyó", mint a tudományos anyagok továbbításának igénye.

a harmadik világháborúra készülő katonai és politikai vezetés igénye egy olyan információs rendszer volt, amelyet az ellenség nem tud kiiktatni egyetlen kommunikációs csatorna megbénításával.

2010. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, megy a svájci részecske gyorsító, csak miután nem nyelte el a földet a fekete lyuk, nem robbant fel a világ és nem halt ki az emberiség az idióták akik ezt híresztelték a megnyitás előtt elkussoltak.


A valós, száraz kutatási eredmények meg nem izgatnak a tudósokon kívül sok embert...

2010. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hat, nem tudom hogy hol elsz kedves nandras.... Szeretnem kerdezni, hogy ha mar regebben, akkor mikor gyorsitottak fel fenysebessegre reszecskeket? Es igen, azert lassul le az ido tobbek kozott, mert igy nem tudod tullepni a fenysebesseget. Pl tegyuk fel, hogy egy C-5 km/s sebesseggel szaguldo vonatban utazol. Ha elkezdenel futni a vomatban 5-tel vagy gyorsabban, akkor tullepned. Ezt megakadalyozva, nem tudsz, mivel az ido lassabb. egyebkent meg olvasgass kicsit a www utan, talan meg te is megerted.. nem veszekedni akarok, csak nem tudom minek oktatsz ki azzal, hogy ketsegbe vonsz es semmi alapod sincsen."....The World Wide Web began as a CERN project called ENQUIRE,..."
2010. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!