Miért válik érzékennyé a fog, ha illóolaj éri?
De miért? Mi történik, mi megy végbe ilyenkor? Savas kémhatásúak lennének az illóolajok és a fogzománcot tönkre teszik?
Többször is próbálkoztam úgy, hogy a csuklómhoz érintettem a cseppentőbetétet – tehát nem cseppentettem – és egy nagyon kevés illóolaj rakódott rá, majd a nyelvemet hozzáérintettem. Még ez a kis dózis is érzékennyé tette a fogaimat. Az is igaz, hogy a szervezetem – így a fogam minősége is – messze áltag alatt van.
"Fő összetevőik a C10H16 összegképletű terpének különböző izomerjei, de ezeken kívül alkoholok, aldehidek, ketonok, laktonok (gyűrűs észterek), észterek, kén- és nitrogéntartalmú vegyületek, fenolok és sok egyéb, még nem azonosított vegyület is található az elegyekben."
Elég sok minden marhatja a fogad ezekből. Inkább ne nyalogasd.
Értelek. Köszönöm a válaszodat.
A fogkrémek is tartalmaznak illóolajokat, hiszen növényekből készülnek – már amelyik –, csak akkor még ennél is kisebb dózisban tartalmaznak.
Mármint mesterséges növényre gondolsz?
Igen, valószínűleg a mennyiséggel van itt a gond. Régebben többször is hallottam, hogy egyes illóolaj egy cseppjéhez mennyi növény kell, de már elfelejtettem. De annyi megmaradt, hogy igen meglepetődtem a mennyiségén. Így tehát valószínűleg még az a kis adag is sok volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!