Mit hiányolhat a tudományos apparátusnál az egyetemi oktató?
a tudományos apparátus jelentésénél ezt találtam: "Vmely tudományos munkához szükséges segédeszközök,jegyzetek, forrásanyagok összessége.
A dolgozatom végére a felhasznált forrásoknál minden forrásanyagot megjelenítettem,amiből dolgoztam.
De mégis azt a választ kaptam,hogy nincs tudományos apparátussal ellátva a dolgozat,így az információk nem visszakereshetőek.
A kérdésem az,hogyha a dolgozatom végén ott van a forrásanyag (ami a tudományos apparátus jelentése szerint beletartozik a fogalomba), akkor mégis mit hiányolhat az oktató? Hogy nem visszakereshető az információ,miközben ott van a forrásmegjelölés amin visszalehet keresni az információt?
Mit hiányolhat az oktató?
Én értelmezek valamit másként?
köszönöm a válaszokat.
szóval nem elég az,hogy a felhasznált forrásoknál jelölöm a forrásokat,azaz a szerzőt,címet,helyet,kiadási dátumot és az oldalszámokat,ahonnan vettem át az egész dolgozatomra az információkat, hanem külön a lábjegyzetekben is meg kell jelenítenem,hogy mondjuk egy adott infót pontosan honnan vettem át?
Nem ez az első szemináriumi dolgozatom, az első dolgozatom 5-ös lett,csak egy helyesírási hibám volt amit nem vettem észre,így annak mintájára írtam meg a mostani dolgozatom is, ezért nem értettem,hogy mit hiányol😅
pont ezaz,hogy van bibliográfiám,ahol felsorolom a forrásokat,hogy honnan szereztem be az információkat.
mégis hiányolha a tudományos apparátust,mert anelkül nem kereshető vissza az információ.
ezért nem értem mivan,mert a bibliográfiammal visszakereshető az információ
"ezért nem értem mivan,mert a bibliográfiammal visszakereshető az információ"
Igen, de ha nem jelölöd minden egyes állításnál, hogy honnan származik akkor a tanárnak át kellene nyálaznia az összes forrásodat hogy megtalálja. Abban igazad van, hogy ha a teljes hivatkozás (szerzők neve, pontos cím, kiadó, stb...) ott lenne minden oldalon minden állításhoz, akkor az rengeteg helyet venne el a tényleges dolgozattól. Ennek a kiküszöbölésére a hivatkozás pontos részleteit csak a dolgozat végén szereplő bibliográfiában kell feltüntetni, viszont a saját szövegedben minden állításnál, amit másoktól vettél át, egyértelműen jelölni kell, hogy melyik forrásból származik.
Erre két megoldás terjedt el:
- számozod a hivatkozásokat, a szövegben csak a számot tünteted fel zárójelben vagy felső indexben az adott mondatnál (vagy mondatrésznél), és a végén a bibliográfiában minden forrásnál feltünteted, hogy melyik sorszám tartozik hozzá
- a dolgozat szövegében minden esetben megnevezed a szerzőt vagy szerzőket és a munkájuk évszámát a vonatkozó állításnál (pl Kovács és mtsai, 2008); ebben az esetben a bibliográfiában nem kell számozni a hivatkozásokat, simán lehetnek ábécérendben
De ha egyetemi dolgozatról van szó, akkor általában érdemes megnézni, mi az elvárás a hivatkozások formátumát tekintve. Van ahol csak a számozósat fogadják el, van ahol csak a szerző nevével valót, van ahol bármelyiket használhatod (következetesen, egy dolgozaton belül egy stílust kell használni). Szemináriumi dolgozatnál nincs akkora jelentősége, TDK vagy diplomamunkánál viszont számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!