Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gilgames nevét hogyan kell...

Gilgames nevét hogyan kell ejteni?

Figyelt kérdés

sziasztok. csak érdeklődni szeretnék, mert van aki 'gilgamesz'nek és van aki 'gilgames'nek ejti. hogyan helyes? előre is köszönöm. (:

u.i. : nem tudom jó helyre írtam-e, bocsánat, ha nem.


2010. okt. 19. 21:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mindenhogyan jó,én úgy is hallottam, h ,Gilgámesz,
2010. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gilgames.
2010. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én is úgy hallottam, hogy "gilgames"
2010. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy le vagyon írva. Így ejtette ki az tanárom is.
2010. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dzsilgémsz.
2010. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, ez valami PC játék fejlesztő cég lesz,)
2010. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
dzsilgémsz. : D köszönöm szépen a segítséget azoknak, akik tényleg segítettek. de mivel egyáltalán időt szántak rám a többiek is, így minden választ hasznosnak nyilvánítok. : DDD mégegyszerköszi.
2010. okt. 19. 21:56
 8/11 anonim ***** válasza:
enkidu
2010. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy ősi sumer név, ezért egyáltalán nem tudjuk, hogyan kell ejteni. A jövevényszavak ejtését meghatározó szabályok érvényesek rá, vagyis az, hogy melyik nyelv közvetítésével jött át hozzánk, és ahhoz mennyit adott hozzá a saját nyelvünk.

Egy halom olyan szó (köztük név) van, amit többszörösen vett át a nyelvünk, vagy többféle létező használata van, hogy eygesek ragaszkodnak az eredeti ejtéshez, mások pedig magyarosítják.


Gilgames neve emiatt ejthető s és sz véggel is.

2010. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! ez igazán hasznos válasz volt! közönömszépen.

(bár erre magamtól is rájöhettem volna, hiszen ez logikus... nadesebaj. (: mégegyszer köszönöm.)

[az enkidu-ra pedig inkább nem válaszolnék, és nem is kívánom értékelni. rosszabb, mint a dzsilgémsz. : S]

2010. okt. 20. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!