Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az ektoplazma képlete?

Mi az ektoplazma képlete?

Figyelt kérdés
Valaki tudja?
2010. okt. 17. 21:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Tudtommal az ektoplazma nem létező anyag, fantasztikus irodalomban, játékokban fordul elő. Esetleg aki azt állítja, hogy látott már szellemekt, az találkozhatott ilyennel, de mintát aligha vett.
2010. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az ezotéria tárgykörének dolgait hogy a bánatba lehet a fizika/kémia tárgykörébe belevonni? Az aurának van képlete? A szellemi energiának van? A léleknek van?


Ugyanmár...

2010. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Irj emailt a New York-i szellemirtoknak. Ok biztosan tudjak a valaszt.
2010. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Mégis megtalálható a természetben.

Esőerdők alján, Temetőkben, Elhagyott házakban,

Aki előbb azt írta hogy gyenge az értelmi szintem az meg ne írjon -.- mert ez az oldal pont azért van hogy hülye kérdéseket is fel tudjunk tenni. nem? erre is kérek választ

2010. okt. 18. 15:20
 15/21 anonim ***** válasza:

Tehát van egy anyag, az ektoplazma, ami kizárólag mesékben létezik, mivelhogy kitalált marhaság. Te viszont azt kérdezed, mi ennek a képlete? Vigyél be egy maroknyit egy vegyészhez és tömegspektrométerrel meg fogja tudni mondani neked az ektoplazma tapasztalati képletét. Ez eddig azért nem történt meg, mert ektoplazma nem létezik, így vizsgálni is elég nehézkes.


Ha tényleg szokott lenni elhagyott házakban és temetőkben, akkor gondolom semmi akadálya sincs, hogy gyűjts belőle egy kicsit, bevizsgáltasd és már ott figyel majd a Nobel-díj.

2010. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Figyelj.


A wiki ezt írja: "Az ektoplazma az ezoterikában és áltudományokban előforduló nagyon ritka anyag. "


Ez magyarul azt jelenti, hogy ez az anyag egy képzeletbeli (mesebeli) anyag, mint a láthatatlanná tevő por vagy a mindenízű drazsé a Harry Potterben. Tehát ez az anyag nem létezik a valóságban, így nincs is képlete. Ha létezne, nem az áltudományokban szerepelne, hanem a valódi tudományokban, és akár képlete is lehetne.

2010. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 dellfil ***** válasza:

Leírva fonetikusan így néz ki: szmötyi kettő szutya három takonyocsula fikutikusz. Ennyire egyszerű.


dellfil

2010. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
eleve az ezoterikát is áltudományként tüntetik fel. közben meg nem mesebeli meg nem kitalált. ezoterikával foglalkozom és nagyonis valóság. nem minden!! de sok minden az ezoterikában. szóval az ektoplazmát csak megkérdeztem. Minden áltudomány amit nem bírnak elfogadni a tudósok mert nem hisznek a természetfelettiben. szóval az átudmány kfiejezés semmi jelentőséggel nem bír
2010. okt. 18. 23:27
 19/21 anonim ***** válasza:

Már bocs, de teljesen hülye vagy.


„ezoterikával foglalkozom és nagyonis valóság. nem minden!!”


Magad is belátod ebben a mondatban, hogy nem minden valóság, csak egy része. Hogyan lehet eldönteni, hogy a sok ezotériából mi a valóságos? Honnan tudod, hogy az ektoplazma pont a valós dolgok közé tartozik?


„Minden áltudomány amit nem bírnak elfogadni a tudósok mert nem hisznek a természetfelettiben.”


Amit nem bírnak felfogni az ezoterikusok, hogy a természettudomány a természettel foglalkozik. Nem foglalkozik semmivel, ami alatta, felette, előtte, mögötte vagy mellette van, éspedig azért, mert a természettudományt – mint neve is mutatja – a természet érdekli. A természet pont elég vizsgálnivalót ad. Egyébként a természetnek minden része, ami mérhető és vizsgálható. Természet a méhek tánca, a villámlás, a Föld mágneses mezeje, a levegő összetétele. Egy csomó olyan dolog van, amiről 200 vagy 500 éve még nem tudtuk, hogy része a természetnek, hisz nem volt vizsgálható. Ilyen például a radioaktivitás. De amint mérhető és vizsgálható lett, azonnal úgymond „hivatalosan” a természet részévé vált, ami NEM jelenti azt, hogy addig nem létezett vagy nem volt része a természetnek, hanem azt jelenti, hogy addig senki sem tudott róla, és teljesen értelmetlen fantáziálás lett volna egy olyan sugárzásról beszélgetni, ami átmegy a húson, de nem megy át a csontokon. A természettudománynak tehát nem azokat a dolgokat kell összegyűjtenie, amik talán létezhetnek, nem célja a fentáziálás, hanem addig simán nem beszélünk valamiről, amíg valami okból nem kell feltételezni az adott dolog létét.

Egy anyag vagy létezik a valóságban, az anyagnak a fizika és kémia által adott definíciója szerint, atomokból összerakva, vagy nem. Előbbi esetben ezt az anyagot meg kell keresni, le kell írni, jellemezni kell, és az összetétele csak ezután lesz megállapítható. Addig nincs is értelme elnevezni és beszélni róla, addig ez az anyag olyan, mint a radioaktivitás 200 évvel ezelőtt: egy ismeretlen, soha meg nem talált, tehát a természettudomány látókörébe soha be nem került valami. Ha ez az anyag egy elvont, nem tényleges anyag, akkor meg teljesen értelmetlen a természettudományt zaklatni vele, hisz a természettudomány játékszabályai szerint ez az anyag nincs.


„szóval az átudmány kfiejezés semmi jelentőséggel nem bír”


Azt nem értem, és még egyetlen ezoterikus sem magyarázta el nekem, hogy miért keresnek az ezoterikusok folyton önigazolást a természettudományban. Ha olyan mélyen lebecsültök, hitetlennek és beszűkültnek tartotok minket, akkor miért akartok természettudományos igazolást a marhaságaitokra? Talán ti is érzitek, hogy amit csináltok, az nem helyes, és mint egy rossz kiskutya pislogtok fel az általatok mélyen megvetett tudósokra, hogy talán mégis igazolnak pár dolgot.

Olyan természettudóst, aki megingázta a műszerét vagy kivetette kártyán a tudományos témáját – még nem láttam. Milyen érdekes.


Az a baj az ektoplazmátokkal, hogy ti előbb kitaláltátok, elneveztétek, tulajdonságokat rendeltetek hozzá, mi több, lelőhelyet, de mindezt úgy, hogy valójában soha egy cseppet nem talált senki. Ez egy természettudományosan elfogadhatatlan módszer akkor is, ha merő véletlenségből tényleg találna valaki egy olyan anyagot, ami az ektoplazma leírásának megfelel, bár biztos vagyok benne, hogy ilyesmi nem fog történni.


Szóval hidd el, hogy az ektoplazma mindaddig egy kitalált mesebeli izé marad, amíg nem hoz valaki egy marékkal belőle. A természettudományban mindig az bizonyít, aki újat mond.

2010. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
hogy miért akarjuk mi ezoterikusok a természettudományosoknak bebizonyítani az ilyen dolgok létezését? hát mert nem hisznek az ezoterikában..és ha valamikor bebizonyítaná valaki hogy az ezoterika is egy bizonyos része a természetnek akkor ez nem lenne két ellentétes fogalom/nézet. ezért
2010. okt. 19. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!