Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha ráeresztik a mesterséges...

Ha ráeresztik a mesterséges intelligenciát az egészségügyi és orvosi kutatásokra, projektekre, akkor 10 éven belül megtalálhatják a gyógymódot a különböző, most még gyógyíthatatlan betegségekre?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis jelentősen felgyorsíthatja az MI a kutatásokat, nem?

2023. máj. 31. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Gyorsíthatja a dolgokat, de nem feltétlenül oldhat meg mindent.

Pl valami elméletben lehet jó ötlet, csak aztán meg a teszteken mégsem teljesít olyan jól

2023. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

A gyógyszergyáraknak az nem lenne buli, ha 1db csodapirulától meggyógyulna az ember.

Nekik az a buli ha veszik havonta több ezerért a placebót.

2023. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

#2


Csoda szerek nem léteznek. Annó az antibiotikum volt "csodaszer", mindenre felírták aztán az lett a vége hogy a vírusok módosultak és kialakultak az arra immunis variánsok.


Meg biztos nehéz elfogadni, de tényleg nem lehet létrehozni olyan dolgokat amik minden betegséget egy tabletta után kiírtanak.

A konteósok kedvenc témája pl a rák, de addig már nem jutnak el hogy van vagy 100 meg 100 féle változata a ráknak és kevés olyan van amit lehet ugyan azzal a módszerrel kezelni.

2023. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már nagyon régóta használnak mesterséges intelligenciát az egészségügyben. Pl a DNS struktúrát az MI tárta fel teljesen.

Nem kell olyanról vízionálni mint valami jövőbeli utópisztikus (vagy disztópikus) kép, ha már évek óta simán bevett gyakorlatról van szó.

Arról nem is beszélve, hogy az AI-ban mostanság elért nagy áttörés a kommunikációban, beszédmodulálásban történt, ami az életszerű AI témakörben áttörés, nem a felfedezésekben. A tudósok eredményeket várnka az AI-tól, nem beszélgetni akarnak vele. Eredmények felmutatására meg ősrégóta képes és használják is.

2023. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Megvan a lehetősége, hogy gyógymódot találnak az AI segítségével eddig gyógyíthatatlannak tartott betegségekre.


A kérdés inkább az, hogy kell-e ez egyáltalán ilyesmit csinálni.


Mert ha sok gyógyíthatatlan betegséget meggyógyítunk, az csak tovább növeli az emberiség létszámát.


A bolygón jelenleg élő 8 milliárd ember már így is rettenetesen túlfogyasztja a erőforrásokat és szennyezi a környezetet.


Tényleg kell ide nekünk még 4-5 milliárd ember?


Másképp feltéve a kérdést, ha egy 1 m2-es ketrecben él 5 csirke, vajon jó lesz az nekik, ha mostantól 7 csirke él ugyananakkora helyen és ugyanannyi erőforrásból?


Szerintem ezzel végsősoron csak kínoznánk magunkat, úgyhogy nagyon sz-r ötletnek tartom, hogy mindenféle gyógyíthatatlan betegségeket meg akarjunk gyógyítani.

2023. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez alapvető félreértése a MI-nek. Ami mellesleg drasztikusan egyszerűbb feladatokat sem tud megoldani. Ebben semmi meglepő nincsen, ennyire nem fejlett a az agykutatás.

Az antibiotikum a baktériumok ellen hatásos, mint neve is mutatja.

Univerzális csodaszer pedig nincs, mert a természet egyszerűen bonyolultabb annál.

2023. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd ezt pont a gyakorikerdesen a prolik válaszolják meg, a lepusztult életükből.
2023. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát figyi a rákot már az 1800-as években is ismerték ergo kérdés azota miert nem foglalkoztak annak a végleges gyógymódjának a kifejlesztésével. Mennyi év telt már el azóta. Vagy a veszettség pl. mint betegség csak időben elkapott 3x hasba adott oltással gyógyítható. De miért nem fejlesztettek ki olyan gyógymódot akkor is ha kicsúszik a beteg az időből?


Persze lehet azt is válasznak adni hogy mindig uj betegsegeket kellett megfejteni. De miért csak eddig jut az emberiség?


Pl. Nyugaton már nanotechnologiat is alkalmaznak.


Nem olyan reg olvastam Mo-on hogy gyomor és béltükrözés helyett egy kis kapszulat vesz be amibe egy ici pici kamera van es igy a betegnek se kell kellemetlen streszt elviselnie se bemennie mert a felveteleket kuldi az az ici pici technologia az orvosnak. A beteg meg semmit nem érzékel ebből. Csak annyi a dolga hogy 24 óra után rendje és módja szerint Wc-re menjen. Sőt van olyan amit iranyitani is tud az orvos és mintát is tud venni és kisebb műtéteket is el tud végezni.


Szóval ezeket szerintem a gyógyszeripar is befolyásolja.

Illetve az egészségügy fejlesztése az valahol a rangsorba hátrébb kullog sajna pefig első helyen kéne lennie az oktatással együtt. Van az a mondas ha van egészség van minden.


De amugy pl. Ha az orvosok az AI-val és egy AI programozóval együtt dolgoznának szerintem simán. Persze nem mindegy hogy állnak hozzá mert a köztudat az AI-t egy rettegett dolognak tartja mert rengeteg ilyen kérdést is olvasni hogy kiszorithatja-e x szakmakbol az embert. Amugy nem ezert alkotjak hanem azert hogy segitsen megkönnyiteni az emberek életét és biztonságát. De ha ugy kozelitenek meg hogy van egy szuper technologiaja az embernek ami segit megtalalni gyorsan a legjobb megoldasokat akkor nem tekintenenek riválisként a technologiara. MondMondjuk ezen a véleményeken mindig kamilláztam.


Pl. Orvoslasnal mar alkalmazzak szégyenlős betegeknél is, vagy pl. Képalkotói vizsgálatoknál is megkönnyítené az amugy is leterhelt orvosok életét és lehetne sorolni betegségek gyógymódjának a megtalálásától kezdve és stb.


Én olyan fejkamerat láttam military versenyen ami mind a lovas mind a ló összes adatát elemezte verseny közben (mint pl. Fiziologia, mozgas, ehhez kapcsolodo elemzett adatok és stb)ami segitette a lovas és ló legjobb edzésének a megtervezését illetve a verseny teljesitményt össze tudtak vetni a felkészülési idővel is utólag.


Szóval a kérdésedre a válasz igen de az eszközt tudni kell jóra használni. Van az a mondás nem az eszköz rossz nem mindegy mire használják. Ez igaz technologiara is.

2023. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és bocsánat a tipokért.


* pedig


* Mondjuk


Ezt kétszer kezdtem el írni.

2023. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát még az mennyire felgyorsítaná, ha a hadi kiadásokat inkább egészségügyi kutatásokra forditaná a világ!
2023. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!