Etikus lenne a robotok és a mesterséges intelligencia továbbfejlesztését világszinten betiltani, hogy sohasem helyettesíthessék az embert?
19:18 : A mentalitás ugyan az. Csak azért mert nem látod át a technológia lehetőségeit, csupán a technológia rossz használatából származó egy problémát.
Az AI technológia potenciálisan emberéletek millióit fogja megmenteni az elkövetkező 50-100 éveben. Már jelenlegi léteznek olyan kutatások amik Ai-t használva kutatnak új hatékony gyógyszereket. Ami már sikerrel is járt. Egy Ai mérföldekkel jobb már most is olyan problémák felismerésében, mint például épületek terveiben levő veszélyforrások, vagy logisztikai problémák megoldásában. És még sorolhatnám, ezeket az előnyöket akarnád feláldozni azért mert vannak emberek akik potenciálisan leváltanák a munkásaikat. Ahelyett hogy a vállalatokat korlátoznád?
Ne legyél már egy gépromboló Ludd tábornok :D
Amikor bejön egy-egy új technológia, előfordul hogy korábban emberek által végzett nehéz munka hirtelen sokkal gyorsabb vagy automatizált lesz.
Az 1500-as években el lehetett éldegélni mint analfabéta paraszt, ma írni-olvasni gyakorlatilag a legalacsonyabb profilú embernek is tudni kell.
Fogd fel úgy, mint egy lehetőséget a fejlődésre.
Az AI csak egy újabb gép.
Légy több, mint egy gép! Nyújts többet, mint amit a gép tud!
#14
Hát ez ritka nagy ökörség volt, szerintem gondold újra :/
A gépek, a technológiák megnövelik hatékonyságunkat, ami ránk is fér, tekintettel a népességrobbanásra.
Egy természeti civilizáció, értem ez alatt például az amerikai sziúkat, vagy mohikánokat, sosónokat hatalmas területeket igényeltek. Egy pár tucat embert el tudott tartani akkora terület. mint mondjuk az Alföld, a Dunántúl egy egész törzset, csakhogy nem ott tartunk már, a népességrobbanás folyamatosan megjelenik történelmünkben, ott van a római birodalom bukásának okai között, de a középkori Anciem regime végét is részben ez okozta. A feudalizmusnak meg kellett buknia és a nagy francia forradalom kitörését lehetetlen volt elkerülni. (Ha óhajtod, írok erről bővebben)
A túlnépesedés hatásai között gyakran megjelenik a megoldhatatlan pénzügyi válság, ami csak a társadalmi struktúrák megváltozásával adhat esélyt a technológiai fejlődés életbe lépésére.
Jelenleg is itt tartunk, ha betiltanánk a fejlődést, az káoszt , forradalmakat, továbbá megoldhatatlan problémákat okozna.
Megjegyzem a technológia sem minden, a kapitalizmus csődje is körvonalazódik, de hogy mi jön utána , azt jelenleg senki nem tudja, soha nem is tudták, mert mindig megoldhatatlannak tűntek a problémák.
Ki fog dolgozni, ha nem lesznek rabszolgák, jobbágyok, vagy proletárok?
Hogyan oszlik meg a haszon, vagy a hatalom?
Az nyilvánvaló, hogy aki ezeket birtokolja, az ragaszkodik hozzá, de egy idő után már nem teheti, mert az megakasztja a társadalmi folyamatok átalakulását és kitépik a kezéből a hatalmat, mert anakronisztikussá válik a népességrobbanás következtében.
Ezek társadalmi igazságok és a mesterséges intelligencia csak egy technológia, ami segíthet fenntartani egy már elavulttá váló társadalmi rend életképességét ideig óráig.
De nem ez a lényeg, hanem az új rend, amiről ma csak részleges sejtéseink lehetnek.
A szocializmus úgy tűnt, hogy leválthatja a régi gazdasági és társadalmi rendet, de az a régi formájában nem vált be, bár lehet még neki dobása megreformálva a kapitalizmust, főleg dinamikus és átfogó hatású új technológiákkal társulva, amely lehetővé teszi, hogy felismerve a problémákat, olyan társadalomszerkezeti átalakításokat hajthassunk végre, amelyekkel elkerülhetők a pusztító forradalmak és a szükséges változások mégis elérhetővé válnak.
Ezeknek a változásoknak mindig be kellett következniük, mert nem mindegy, hogy az emberiség létszáma néhány millió, százmillió, vagy milliárd, bármilyen intézkedéssel csak halasztást lehet a követelő és elkerülhetetlen változásban elérni.
Ez a fő probléma mindig, minden más mellékes, a tudomány vívmányai, a technikai, vagy technológiai szint, amellyel sikerült elérni az aktuális helyzetet, de az mindig túlhaladottá válik, mert csak ideig-óráig konszolidálja a társadalmi struktúrát.
Van viszont egy kérdésem:
Ateista vagyok, de tegyük fel, hogy van Isten.
Mi a jó francnak volt szüksége neki mesterséges(!) intelligenciára, amikor az embert megteremtette, ha egyszer mindent tudó és pláne mindenható is volt?
Hát hiányzott ez neki?
Nekünk legalább egy fontos és szükséges (!) technológia csupán egy megteremtett intelligencia, amivel a fennmaradásunkat elősegíthetjük.
Tegyük föl minden munkát képesek lesznek elvégezni, és végül az emberek számára nem marad munka. Akkor viszont jön az alapjövedelem, mert a megtermelt érték ugyan annyi lesz, és valahogy el kell osztani.
Egy olyan világ jön, ahol az emberi munkára nem lesz többé szükség, és emberek nem a munka köré fogják szervezni az életüket. Orbán Viktor haját fogja tépni, amikor rájön, hogy már senkit sem érdekelnek a jo munkás emberek, meg munkaalapu társadalom.
Szexrobotok?
Cirka négymilliárd nő van a bolygón, akik közül számosan potom áron profi szexrobotok, mégis, mi a fenének kellene erre drága intelligens gépeket gyártani?
A robottal nihcs baj.
Az AI-val van a baj, mert azt nem ember fogja kezelni, hanem magátol fog gondolkodni.
Te csak a feladatot tudod megmondani neki. Semmi mást.
Aztán azt csinál, amit akar, és követni sem tudod, hogy mi alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!