Ezt hogy kellene?
Ez sokban függ attól is, hogy valami már létezö dolgot szeretnél elkészíteni, vagy olyat ami ma még valószínüleg nincs.
Nyílván az elsö a könnyebb, keresel tananyagot a kérdéses dologból és megtanulod megméretezni az általad kívánt méretre.
Az új dolgok kitalálása mindig valami trükköt rejt magában. Van amikor csak meglévökböl alkotsz valami újat, itt is ez a könnyebb.
Valami teljesen új kitalálásához elöször meg kell tanulnod mi az amit tudunk az aktuális témakörböl, majd a peremterületeken elkezdesz kutatni, plusz egyéni kreativitás és sok ezer óra munka után kész az új akármi.
A legelső dolog az, hogy meg kell tudnod fogalmazni, hogy egyáltalán mit keresel?
Például a kérdésed... szóval, az nagyon nem jó.
A magyarázat már jó: tehát jó hosszan meg tudod fogalmazni, de röviden nem.
Módszeres tanulással. Ennek hatására sok mindent tudsz, egyes dolgokat alaposabban, másokat kevésbé. A gondolat pedig nem más, mint konkrét hatásból kiinduló asszociációs műveletsor. Aki sok mindent tud, annak gazdagabb gondolatvilága van, így nagyobb az esélye két olyan dolog összefüggésbe hozásához, amelyet a túlnyomó többség észre sem vesz. És ez hozza az új összefüggések megértését, kapcsolatba állítását, végül rendszerezve, valami új alkotását.
Almát mindenki látott. Almafát is érett almákkal. De a lehullásáról csak Newtonnak jutottak eszébe a mozgás kiváltó okai, így keletkeztek a mozgástörvények.
A tudós ugyanis nem "kitalál" valamit, hanem észreveszi a természet működésében az összefüggéseket, így az ok-okozati folyamatokat. Adott esetben olyasmi esetén, ami már régóta foglalkoztatja az embereket, mint problémát, amire nem jövünk rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!