50w teljesítményű fűtőpatron 1kg tömör vasat max. hány fokra tud felmelegíteni max. 2 óra alatt?
Köszönöm a segítséget mester.
Csak erre lett volna szükségem:
"hőmérsékletváltozás = (teljesítmény*idő)/(hőkapacitás*tömeg)"
Ezt beírhattad volna már az első kommentbe is...
Mivel nem volt eddig szükségem ilyen számításokra ezért fogalmam sem volt hogyan kell kiszámolni.
Egy átlagos méretű tölcsér 7-8gr. Számold ki ebből te, hogy 1kg mennyiből jön ki. Ez persze nagyban függ attól melyik malomtól veszed a lisztet és mennyit.
Az energiaszükséglet meghatározása nem könnyű, de becsléseim szerint min. a duplája lenne villannyal az alapanyag árnak. Gázzal meg ennél is több. A gázos hevítés akkor érte meg amikor még relative olcsó volt, de akkor sem volt praktikus, mert a nyilt láng hőjének jelentős része ugyebár a levegőt fűti.Nem igazán lehet szigetelést alkalmazni. Nem véletlen, hogy a pékségek is átálltak az elektromos kemencék használatára a gáz helyett.
Persze a villamos energia sem olcsó most már, de sokkal jobban szabályozható. A napelemmel megtermelt áram pedig "ingyen" van.
Viszonylag hamar megtérül.(kb. 3 szezon)
Ez pont egy olyan termék amire akkor van kereslet amikor süt a nap :)
Kérdező - nagyon kedves tőled hogy "mester"-nek nevezel. Mondjuk van egyetemi "Mgr." titulusom fizikából, úgyhogy talán annak egészen pontosan megfeleltethető ez a történelmi eredetű jelző.
:-)
Viszont azt még mindig nem tudom eldönteni, hogy tréfálsz - vagy tökre komolyan gondolod ezt az egészet.
XD
Ha mégis komolyan gondolod, akkor sajna "RGL" szindrómában szenvedsz - innentől nem műszaki jellegű a probléma!
Még valami ehhez a megjegyzésedhez:
"A napelemmel megtermelt áram pedig "ingyen" van."
Válasz:
Ez tévedés, mert nincs "ingyen"! A fotovoltaika, és a járulékos szerelvények komoly invesztíciót jelentenek, melyet esetünkben túldimenzionálva kell megejteni - nem írom le, hogy miért. A legoptimistább becslés szerint is teljesen gazdaságtalan és egészében is abszurd az elképzelésed!
Még egy kis kekeckedés:
1 köbméter metán égéshőjének 20%-a 7,5 MJ.
Egy kilogramm száraz ostya elkészítéséhez kb. két liter vizet kell elpárologtatnia a sütőlapoknak. A víz forráshője 2,26 MJ/kg, tehát tokkal-vonóval - vagyis teremvilágítással, mechanizációval stb. is egy köb gázból megvan 180 darab 8 grammos fagylalttölcsér, és ha kicsit javítunk a gép hőszigetelésén - akkor a duplája is megvan ennyiből.
Ha bármi elakad egy automata ostyasütőn, akkor oda az alapanyag egy jelentős hányada, a munkaidő, a szerződéses mennyiség időre legyártásának az elbukása, stb.. Hogy mibe kerül egy fél műszaknyi elakadás egy sütőipari gépsoron - mert beborul az ég - ebbe bele se merek gondolni!
XD
"Inverter sem kell."
Jézusom!
Először csak 1-2 db fűtőpatronról volt szó és 50W vagy 100W teljesítményről. Aztán kiderült, hogy 36 darab fűtőpatron lesz benne. Na, ezzel az 1800 wattnyi teljesítménnyel végre már lehet ostyát sütni. Mielőtt tovább fantáziálnál, el kellene olvasni ennek a 36 darab fűtőpatronnak a használati útmutatóját, vagy műszaki leírását. Ha oda az van írva, hogy 220V 50Hz árammal kell üzemeltetni, akkor nem kell tovább neked agyalni, hanem azt kell előállítani.
[Csak zárójelben merem megjegyezni, hogy egy munkavédelmis majd nagy, csodálkozó szemekkel fog nézni, amikor valakit agyonüt a 700V vagy 1000V egyenáram, hogy ki volt az, aki ezt üzembe helyezte, és milyen szabványok alapján tette?!? Mert az mehet évekre a hűvösre gondolkodni, és fizikát tanulni...]
Én voltam az #5-ös.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!