A legrégibb ismert földi írás a rovás, hun-magyar Nap Piramis ma ismert Boszniában és a piramis falán megtalálják rovást . Ez hogy lehet ? Nap piramisról tudni kell, 30000-évet rá minden mai képződményre mint Kínai Nagy Fal, Stonehenge köveire .
Kérdező, tényként állítasz be olyasmit, ami erősen vitatott:
"A szakmai közvéleményt megosztja a boszniai piramisok témája. A nemzetközi tudományos élet fősodra a képződményeket természetes eredetűnek tartja, és a piramisok elméletét áltudományosnak tekinti. "
A boszniai "Nap-piramissal" csupán az baj, hogy nem létezik. Boszniában nincsenek piramisok; az állítólagos ősi piramisok csupán természetesen keletkezett dombok.
Az Európai Régészek Szövetsége az alábbi módon kommentálta azokat az állításokat, miszerint ezek a hegyek ősi piramisok lennének:
"We, the undersigned professional archaeologists from all parts of Europe, wish to protest strongly at the continuing support by the Bosnian authorities for the so-called "pyramid" project being conducted on hills at and near Visoko. This scheme is a cruel hoax on an unsuspecting public and has no place in the world of genuine science. It is a waste of scarce resources that would be much better used in protecting the genuine archaeological heritage and is diverting attention from the pressing problems that are affecting professional archaeologists in Bosnia-Herzegovina on a daily basis."
Magyarul:
"Mi, az alulírott, Európa minden részéből érkező hivatásos régészek, határozottan tiltakozni kívánunk az ellen, hogy a boszniai hatóságok továbbra is támogatják a Visokóban és annak közelében lévő dombokon folyó úgynevezett "piramis" projektet. Ez a terv a gyanútlan nyílvánosság kegyetlen átverése, és nincs helye a valódi tudomány világában. Ez a szűkös erőforrások elpazarlása, amelyeket sokkal jobban fel lehetne használni a valódi régészeti örökség védelmére, és eltereli a figyelmet azokról a sürgető problémákról, amelyek nap mint nap érintik a bosznia-hercegovinai hivatásos régészeket."
Amar Karapus, a Bosznia-Hercegovinai Történelmi Múzeum igazgatója az alábbi módon kommentálta az esetet: "Amikor először halottam a [boszniai] piramisokról, azt hittem, egy nagyon jó vicc. Elképzelhetetlennek tartottam, hogy bárki az égadta világon elhinné ezt".
Mit érdemes tudni a boszniai piramisokról?
Mára Bosznia fontos turisztikai vonzerejévé nőtte ki magát a 2005-ben felfedezett “piramiscsoport”, annak ellenére, hogy a projekt kezdettől fogva heves tiltakozást vált ki a hivatásos régészet képviselőiből. Horváth Zoltán egyiptológus-muzeológus a Tényleg blogon az elmélet alapjait boncolgatja.
"Hát azok persze hogy tiltakoznak. Szarul esik nekik, hogy a magyar az egyetlen ősnép. :)"
Nincs ilyen, hogy "ősnép". Minden nép egyidős.
11: illetve sok népnél van ilyen monda, hogy ők az ősnép, a kiválasztottak
Mindenki szereti magát a világ a közepének gondolni, de ennek a valósághoz nincs sok köze, ez csak alap emberi gyarlóság, hogy mindenki szereti fontosabbnak érezni magát, mint amilyen valójában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!