Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a hidrogén erőmű és...

Mi az a hidrogén erőmű és miért jó, azon kívül hogy ez zöld?

Figyelt kérdés

[link]


Szörnyű, hogy az újságíró nem írja le, hogy mi is az a hidrogén erőmű. Soha nem hallottunk róla szerintem. Mit termelnek? Hidrogén palackokat? És azokat hogyan és mire lehet használni? Hogyan lesz belőle energia? És hogyan állítjsa elő a hidrogén, az is érdekelne, miért nem lehet utánajárni egy újságírónak, ha ez a témája és 2 mondatban legalább leírni?



2022. szept. 13. 20:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

404 - PÉCS NOT FOUND

Sajnáljuk, ez a tartalom nem található


[link]

2022. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy a hasításos atomreaktorok leváltására tervezett fúziós reaktorokról beszéltek amit már 30 éve fejlesztenek de máig sikertelenül. Tokamak nak nevezik és hidrogénből héliumot állít elő (akárcsak a Nap) hatalmas energiafelszabadulás mellett.
2022. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Bár rossz a link, de azért nem nevezném nagy kihívásnak megtalálni az említett cikket... konkrétan csak be kell írni a google az első pár szavát a qubit dominen keresve:

[link]


Egyébként pedig le van írva a cikkben: Elektrolízissel hirdogént állítanak elő, amihez az áramot napelemek szolgáltatják. Szó sincs magfúzióról.

2022. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Biztos jó ötlet a sivatag közepén vízből hidrogént előállítani..?


Napelemekkel elektromos áramot és elektrolízisel hidrogént - eddig ok, ha ott helyben éjjel vissza is tudnák a hidrogént (generátorokat meghajtva) árammá alakítani akkor még azt mondanám ez egy jó elektromos erőmű koncepció.

2022. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy új zöld bullshit, ami újságcikkekben jó hangzik. Számos gyártástechnikai akadálya van a dolog tömeges elterjedésének. Elsősorban a hidrogén tárolása és szállítása jelent kihívást, konkrétan a tartályok, csövek stb. elég speciális ötvözetekből készülnek, ami már most hiánycikknek számító alapanygokat, és nem túl elterjedt technológiát igényelnek. Az ötlet eleve a napenergia időszakosságának a kisimítására született, de az egész nagyon alacsony hatásfokú, költséges és relatív veszélyes is.
2022. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez egy naperőmű lesz, amikor süt a nap, a többletenergiát hidrogénként eltárolja. Amikor nem süt, akkor az eltárolt hidrogént üzemanyagcellákkal visszaalakítja elektromos árammá, így simítja ki valamennyire az ingadozást a termelésben.

[link]

2022. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet (és kell is!) vitatkozni azon, hogy egy technológia jó-e, biztonságos-e, és hol használható. A naperőmű egy nagyon fontos dolog, és szükséges, de érdemes szem előtt tartani, nem oldja meg a problémát.

A földet érő összes napsugárzás energiájának nagyjából a 23%-a a föld energiaigénye. A 100%-os energiakinyerés nyilván nem is lehetséges, de a nap elegendő lenne, ha beborítanánk a teljes földfelszínt (a föld forgása miatt mindig csak a fele működne, de folyamatos lenne). Be tudjuk borítani, ismerjük a következményeit? Tehát kell másban is gondolkodni.


A fő probléma mindig az, hogy az előállítást és a felhasználást nem lehet szinkronizálni, az energiát szállítani is kell, mert a termelés és fogyasztás helye is nagyon eltérő, ugyanakkor az elektromos energia (sőt az energia) tárolása költséges és ipari méretekben nem nagyon megy.

Ezért bármely technolódia első kérdése mindig az, hogyan viszonylik egymáshoz az előállítás és fogyasztás üteme, mekkora a szállítási igény és a szinkronizálás így mennyibe kerül. Ha a technológia kevés szennyet bocsát ki (amit szintén kezelünk és ezt a költséget is figyelembe vesszük), az előállítás összes költsége a fogyasztóig kevesebb a fogyasztásnál, akkor megéri. Feltéve, hogy az eljárás különféle biztonsági problémáit is kezelhetjük. Na éppen ez a probléma. Nincs elég eljárás, ami az igényt kielégíti, gazdaságos és biztonságos. Így használunk gazdaságtalan, rendkívül szennyező, valamint nem biztonságos eljárásokat is.

A fúzióval nemcsak az a gond, hogy nem tudjuk jelenleg. Hanem az is, ha tudnánk, olyan extrém körülmények kellenek, amelyek biztonságához képest a nukleáris energia tökéletesen biztonságos (pedig nem). Amiért mégis szóba jön, az a rendkívüli hatékonyságnövekedés.

Az atomenergia elég gazdaságos, ismerjük, csak a biztonságától félünk, mert az emberi tényező (az ember hanyagsága és tisztességtelensége) túl nagy kockázatot jelent. Feltéve, hogy ért hozzá, aki ezt eltúlozza, ellenezni fogja, aki meg nem, az akarni. Jelenleg az a fő konfliktus. És azért tud az lenni, mert a "feltéve, hogy ért hozzá" nem teljesül. Továbbá nem áll rendelkezésre az az intézményrendszer, amely garantálja a feltétel teljesülését. Csernobilban úgy, hogy egyes vezetők bármit megtehettek a rendszer nevében, miközben feltételt sértettek. Fukusímában úgy, hogy egyes szereplők a pénz szent tehene nevében kihagyhattak alapvető biztonsági előírásokat (pedig megvoltak). A félős típusok mindig erre hivatkoznak. Ahelyett, hogy erőt mutatva a problémákat hárítanák el. Igaz, ekkor nem lennének félős típusok. Na ezt a problémát az emberiség jelenleg még nem tudja kezelni.

2022. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
El kéne már kezdeni építeni (ha nem is egy Dyson-gömböt, de legalább egy) L1 ponton levő nagy/gigászi napelem farmot. Azt nem zavarná se az éjjel/nappal se az évszakaok változása. Csak az energia lejuttatása lenne nehézkes.
2022. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

"A földet érő összes napsugárzás energiájának nagyjából a 23%-a a föld energiaigénye."


Ezt a számot honnan vetted? Más források azért lényegesen kevesebbet mondanak.


Pl. itt 200.000 km2-et írnak, ami a szárazföldnek (tehát nem az egész Földnek) "csak" a kb 0,1%-a, kb. 2 Magyarországnyi terület.

[link]


De egyébként korábban más oldalakon is hasonló számokat láttam.. tehát messze nem kell lefedni az egész Földet.

2022. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Vagy ha úgy érted, hogy a Föld teljes egészének energiaigénye ennyi, tehát a növényeknek, algáknak, hogy legyenek áramlatok, stb, akkor ez a szám hol releváns? Ezt nem az embereknek kell előállítani. Itt csak az emberiség energiaigénye a kérdés.
2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!